2019-07-18   13:11:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 41
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:49   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 41, 200m Medley Damer  Finaler (6) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:47.12 2015-03-28 
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 2:31.28 2015-03-28 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
533  Molly Szczepanski  2006  0662AJ  GENTOFTE    50m   
673  Freja Arentsen  2005  0582AJ  NÆSTVED    50m  3:38.72 
678  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    50m  3:46.54 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
527  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    50m  3:23.34 
593  Emmanuella Nygaard  2003  0392AV  HERLEV    50m  3:19.53 
740  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    50m  3:13.31 
697  Olivia My Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    50m  3:15.41 
683  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    50m  3:22.36 
727  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    50m  3:33.55 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
650  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    50m  3:04.27 
753  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  2:56.96 
545  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    50m  2:49.54 
800  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    50m  2:52.79 
586  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    50m  3:01.24 
706  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    50m  3:04.86 

 
Heat 4 (6) (Årg. 2005-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
655  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  0552AK  HVIDOVRE    50m  3:17.71 
498  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    50m  3:09.03 
592  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    50m  2:42.75 
519  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    50m  2:47.44 
688  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    50m  3:16.99 
499  Emma S. Kristensen  2005  0526AO  GENTOFTE    50m  3:19.01 

 
Heat 5 (6) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
775  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  2:45.60 
667  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    50m  2:44.81 
480  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    50m  2:35.92 
666  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    50m  2:39.65 
546  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    50m  2:45.04 
432  Freja Møller  2004  0442AF  A6    50m  2:47.75 

 
Heat 6 (6) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
690  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    50m  2:42.68 
433  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    50m  2:38.90 
523  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  2:29.28 
670  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    50m  2:38.86 
427  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    50m  2:40.61 
634  Sofie Bak  2003  0336AN  HVIDOVRE    50m  2:46.44 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark