2019-11-22   16:40:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 40
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:49   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 40, 100m Butterfly Herrer  Finaler (6) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:08.48 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 1:01.64 2015-03-29 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
721  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m   
448  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    50m  1:47.79 
494  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    50m  1:39.51 
535  August Sølvsteen  2005  0591AJ  GENTOFTE    50m  1:44.33 
478  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    50m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
647  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    50m  1:33.77 
425  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    50m  1:24.18 
692  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    50m  1:21.17 
829  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    50m  1:23.39 
522  Harald Riisager  2003  0371AD  GENTOFTE    50m  1:25.00 
585  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    50m  1:38.08 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
681  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    50m  1:19.07 
469  Karl August B. Balle  2003  0385AB  GENTOFTE    50m  1:17.84 
830  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    50m  1:08.87 
651  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  1:11.75 
493  Anders Hvidt  2002  0271AN  GENTOFTE    50m  1:18.38 
811  Asger Johansen  2003  0395AE  VAT CPH    50m  1:19.64 

 
Heat 4 (6) (Årg. 2004-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
504  Carl Emil Lundgaard  2005  0591AA  GENTOFTE    50m  1:30.00 
564  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    50m  1:19.10 
501  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  1:18.24 
582  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  1:18.89 
841  Lucas Nielsen  2004  0403ao  FR.SUND    50m  1:24.78 
720  Jeremy William Millard  2005  0571AI  RINGSTED    50m  1:35.76 

 
Heat 5 (6) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
530  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    50m  1:17.10 
785  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  1:13.97 
540  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    50m  1:03.67 
843  Andreas Hoffmann  2003  0325ah  BIRKERØD    50m  1:10.09 
591  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    50m  1:15.17 
656  Mathias Parkhøi  2003  0383AD  HVIDOVRE    50m  1:17.14 

 
Heat 6 (6) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
739  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    50m  1:04.99 
671  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  1:03.87 
467  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  1:01.31 
795  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  1:03.04 
507  Carl Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    50m  1:04.91 
796  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  1:07.71 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark