2017-12-17   12:55:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 39
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:49   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 39, 100m Butterfly Damer  Finaler (6) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 1:08.37 2015-03-29 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
643  Amalie Henriksen  2005    HVIDOVRE    50m   
678  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    50m  1:43.64 
468  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    50m  1:45.15 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
590  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    50m  1:38.56 
826  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  0334AZ  VORDINGB    50m  1:36.32 
730  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    50m  1:36.50 
513  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    50m  1:42.31 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
820  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  VAT CPH    50m  1:33.39 
498  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    50m  1:31.17 
816  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VAT CPH    50m  1:21.64 
695  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    50m  1:30.30 
484  Rebecca Chur Fischer  2005  0522AP  GENTOFTE    50m  1:31.34 
477  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    50m  1:35.33 

 
Heat 4 (6) (Årg. 2005-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Silja Brage  2005  0544AL  A6    50m  1:25.43 
437  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    50m  1:20.12 
819  Schastine Skifter Tabor  2005  0598AB  VAT CPH    50m  1:12.75 
490  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    50m  1:16.06 
595  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    50m  1:21.40 
566  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    50m  1:27.14 

 
Heat 5 (6) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
823  Julie Dahl  2004  0418AN  VAT CPH    50m  1:27.23 
837  Emilie Pyndt Hansen  2004  0466AP  FR.SUND    50m  1:23.31 
654  Anna Marie Nielsen  2004  0482AF  HVIDOVRE    50m  1:13.22 
663  Clara Dreier  2004  0438AC  KØGE    50m  1:18.33 
822  Astrid Høffer  2004  0438AB  VAT CPH    50m  1:24.34 
835  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    50m  1:32.14 

 
Heat 6 (6) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
668  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  1:14.65 
772  Mille Pedersen  2003  0392AO  ALLERØD    50m  1:12.62 
758  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  1:07.66 
472  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  1:12.23 
662  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  1:14.26 
793  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  1:17.17 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare