2019-09-20   05:41:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 38
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:49   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer  Finaler (4) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 4:22.43 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 4:20.70 2015-03-28 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
649  Villads Lund Larsen  2004  0441AK  HVIDOVRE    50m   
715  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    50m  6:10.83 
675  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    50m  5:42.37 
736  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    50m  5:48.79 
709  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
579  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    50m  5:26.93 
776  Nicholas Svane  2002  0213AF  ALLERØD    50m  5:05.60 
657  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    50m  4:58.74 
665  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    50m  5:02.36 
443  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    50m  5:21.33 
732  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    50m  5:38.42 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
698  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    50m  4:52.41 
804  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    50m  4:48.62 
777  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    50m  4:45.89 
756  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    50m  4:45.98 
540  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    50m  4:52.35 
763  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    50m  4:54.47 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
785  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  4:40.57 
790  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  4:36.71 
724  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    50m  4:24.30 
420  Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6    50m  4:24.88 
708  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    50m  4:39.50 
808  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  4:42.17 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark