2019-08-24   18:28:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 31
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (4) 
Junior: Mia Wennecke (1999) 2:30.87 2016-04-16 
Senior: Veronika Storm (1998) 2:43.14 2015-03-28 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
742  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    50m  2:53.68 
726  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  2:48.14 
684  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    50m  2:48.25 
558  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    50m  2:56.28 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
452  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    50m  2:42.99 
629  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    50m  2:39.70 
605  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    50m  2:38.66 
737  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    50m  2:38.77 
676  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    50m  2:40.01 
741  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    50m  2:43.45 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
803  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  2:36.20 
608  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    50m  2:35.38 
553  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  2:34.18 
520  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    50m  2:35.20 
518  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  2:36.20 
780  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    50m  2:36.42 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
652  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  2:31.29 
495  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  2:27.68 
482  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  2:16.04 
769  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  2:18.26 
789  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  2:30.03 
556  Emilie Hørlykke  1998  9886BD  GLADSAXE    50m  2:32.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark