2017-12-12   18:47:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (4) 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 2:00.43 2016-04-16 
Senior: Jacob Holst (1991) 1:57.27 2016-04-16 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
542  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  2:18.69 
794  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    50m  2:16.68 
802  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  2:13.09 
600  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    50m  2:14.04 
770  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    50m  2:16.87 
529  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    50m  2:23.74 

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
603  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    50m  2:11.31 
738  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  2:07.41 
734  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    50m  2:04.24 
696  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    50m  2:05.98 
621  William Kristiansen  2001  0129AC  HOLBÆK    50m  2:11.10 
463  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    50m  2:12.08 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
627  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    50m  2:03.64 
632  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    50m  2:03.23 
618  Joakim Brønnum  1997  9759AT  HOLBÆK    50m  2:01.87 
761  Emil Engels Henriksen  1999  9937AD  ALLERØD    50m  2:03.19 
563  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  GLADSAXE    50m  2:03.56 
710  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  2:03.95 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
617  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m  1:59.86 
752  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    50m  1:56.02 
801  Frederik Dalhøj Paulsen  1998  9833AK  BIRKERØD    50m  1:52.52 
807  Niklas Broch Thielemann  1994  9423AE  BIRKERØD    50m  1:55.28 
644  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  1:58.36 
619  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  2:01.47 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare