2019-11-21   07:52:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 27
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 27, 200m Frisvømning Damer  Finaler (6) 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 2:10.64 2016-04-16 
Senior: Matilde Zaggai (1998) 2:13.73 2015-03-29 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
733  Astrid Nørret Schmidt  2002  0232BC  RINGSTED    50m  2:48.85 
622  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    50m  2:34.17 
517  Sara Emilie Nimb  2002  0272AZ  GENTOFTE    50m  2:42.48 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
676  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    50m  2:32.36 
607  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    50m  2:25.98 
741  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    50m  2:25.32 
626  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    50m  2:25.83 
616  Astrid Katrine Andersen  2002  0278AX  HOLBÆK    50m  2:28.23 
606  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    50m  2:34.12 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
612  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    50m  2:23.51 
609  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    50m  2:23.14 
610  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    50m  2:17.56 
605  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    50m  2:21.81 
742  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    50m  2:23.20 
803  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  2:24.29 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
623  Louise Lynæs  1997  9782AQ  HOLBÆK    50m  2:17.07 
726  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  2:17.01 
782  Thit Bondo  2000  0068AE  BIRKERØD    50m  2:15.58 
764  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    50m  2:15.60 
559  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  2:17.06 
518  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  2:17.54 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
556  Emilie Hørlykke  1998  9886BD  GLADSAXE    50m  2:14.24 
642  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    50m  2:13.79 
757  Camilla Dufour  1996  9662AN  ALLERØD    50m  2:11.90 
629  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    50m  2:13.40 
774  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  2:14.08 
766  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERØD    50m  2:14.29 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
789  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  2:08.32 
718  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    50m  2:07.35 
784  Anna Boutrup  1998  9856AJ  BIRKERØD    50m  2:06.47 
539  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  2:06.77 
792  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  2:07.80 
754  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  2:11.25 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark