2017-12-12   18:54:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 26, 50m Butterfly Herrer  Finaler (5) 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:27.32 2016-04-16 
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:26.77 2015-03-28 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
734  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    50m   
554  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  37.31 
447  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    50m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
621  William Kristiansen  2001  0129AC  HOLBÆK    50m  33.52 
578  Adar Benli  2001  0143AR  HERLEV    50m  31.79 
602  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    50m  33.26 
831  Andreas Østergaard Nielse  1997  9795AR  VORDINGB    50m  34.77 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
806  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    50m  30.58 
627  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    50m  29.43 
552  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  29.01 
805  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    50m  29.29 
631  Emil Toft  1998  9807AI  HOLBÆK    50m  29.74 
696  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    50m  31.27 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
557  William Matras  1998  9803AA  GLADSAXE    50m  28.79 
620  Mikkel Henriksen  1999  9975AJ  HOLBÆK    50m  28.57 
617  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m  28.38 
502  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  28.50 
470  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    50m  28.74 
636  Mikkel Samsøe Borch  1997  9771AD  HVIDOVRE    50m  28.87 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
738  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  27.37 
710  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  26.08 
809  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  25.87 
618  Joakim Brønnum  1997  9759AT  HOLBÆK    50m  26.03 
628  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    50m  26.72 
791  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  27.43 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare