2019-05-23   21:04:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer  Finaler (6) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 2:30.34 2015-03-28 
Gruppe 3: Peter Vangsgaard (2000) 2:20.10 2015-03-28 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
675  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    50m   
478  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    50m   
449  Bertram H. Mikkelsen  2004  0441AN  FR.SUND    50m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
728  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    50m  3:41.82 
579  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    50m  3:32.54 
515  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    50m  3:33.74 
692  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    50m   
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
591  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    50m  2:55.81 
522  Harald Riisager  2003  0371AD  GENTOFTE    50m  2:53.91 
708  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    50m  2:45.76 
677  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    50m  2:52.86 
469  Karl August B. Balle  2003  0385AB  GENTOFTE    50m  2:55.36 
425  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    50m  3:01.30 

 
Heat 4 (6) (Årg. 2004-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
446  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    50m  3:25.07 
720  Jeremy William Millard  2005  0571AI  RINGSTED    50m  3:15.78 
582  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  2:47.00 
680  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    50m  3:01.50 
581  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    50m  3:24.34 
736  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    50m  3:26.38 

 
Heat 5 (6) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
698  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    50m  2:40.22 
497  Leonard Steen Jensen  2003  0339AI  GENTOFTE    50m  2:36.71 
843  Andreas Hoffmann  2003  0325ah  BIRKERØD    50m  2:31.17 
430  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    50m  2:31.67 
765  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    50m  2:38.14 
665  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    50m  2:41.36 

 
Heat 6 (6) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
488  Thor Gudmand-Høyer  2002  0239AD  GENTOFTE    50m  2:37.78 
795  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  2:30.62 
790  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  2:22.13 
583  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    50m  2:27.93 
709  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  2:30.99 
777  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    50m  2:38.82 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark