2019-08-18   17:30:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (9) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:47.94 2015-03-28 
Gruppe 3: Alberte V. Bisgaard (2003) 2:32.13 2016-04-16 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
509  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    50m   
568  Line Pedersen  2005  0562AO  GSK    50m   
590  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    50m  4:09.57 
706  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    50m   
693  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m   
688  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    50m   

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
826  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  0334AZ  VORDINGB    50m  3:25.00 
527  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    50m  3:17.46 
683  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    50m  3:13.88 
818  Anna Maria Madsen  2004  0444AJ  VAT CPH    50m  3:14.75 
753  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  3:17.59 
588  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    50m  4:05.90 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
687  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    50m  3:12.32 
537  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    50m  3:08.98 
835  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    50m  3:04.44 
419  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    50m  3:06.50 
740  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    50m  3:09.93 
593  Emmanuella Nygaard  2003  0392AV  HERLEV    50m  3:12.48 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
580  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    50m  3:01.29 
800  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    50m  2:58.00 
650  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    50m  2:51.76 
816  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VAT CPH    50m  2:52.13 
534  Norah Szczepanski  2003  0354AY  GENTOFTE    50m  3:00.82 
428  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    50m  3:03.18 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
667  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    50m  2:50.17 
775  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  2:49.51 
422  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    50m  2:49.01 
820  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  VAT CPH    50m  2:49.08 
521  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    50m  2:50.00 
793  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  2:50.40 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
668  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  2:45.55 
679  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    50m  2:44.31 
670  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    50m  2:41.15 
690  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    50m  2:44.06 
584  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  2:45.06 
451  Camille Hvid Ravnholt  2003  0372AQ  FR.SUND    50m  2:47.16 

 
Heat 7 (9) (Årg. 2005-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Isabella Larsen  2005  0592AK  A6    50m  2:59.95 
490  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    50m  2:53.73 
519  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    50m  2:45.30 
595  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    50m  2:49.36 
638  Lærke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    50m  2:57.82 
421  Silja Brage  2005  0544AL  A6    50m  3:00.54 

 
Heat 8 (9) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
666  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    50m  2:44.53 
817  Laura L. Hørning  2004  0456AC  VAT CPH    50m  2:42.00 
483  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    50m  2:34.31 
545  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    50m  2:38.61 
783  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    50m  2:42.46 
546  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    50m  2:45.15 

 
Heat 9 (9) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
797  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  2:40.09 
779  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    50m  2:36.26 
669  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    50m  2:25.82 
523  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  2:28.92 
772  Mille Pedersen  2003  0392AO  ALLERØD    50m  2:40.00 
773  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  2:40.96 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark