2017-12-15   16:48:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (7) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:03.63 2015-03-29 
Gruppe 3: William Houen (2001) 2:00.91 2016-04-16 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
536  August Taul  2006  0681AA  GENTOFTE    50m   
535  August Sølvsteen  2005  0591AJ  GENTOFTE    50m   
450  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    50m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
525  Oscar Rybak-Andersen  2005  0521AB  GENTOFTE    50m   
514  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    50m   
448  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    50m  3:08.87 
446  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    50m  3:09.69 
489  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    50m   
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
649  Villads Lund Larsen  2004  0441AK  HVIDOVRE    50m  3:08.26 
441  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    50m  3:00.47 
836  Jonathan Wesselhoff  2006  0691AC  VORDINGB    50m  2:55.93 
715  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    50m  2:57.65 
491  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    50m  3:02.36 
729  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    50m  3:08.37 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
732  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    50m  2:45.19 
736  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    50m  2:42.10 
493  Anders Hvidt  2002  0271AN  GENTOFTE    50m  2:28.26 
497  Leonard Steen Jensen  2003  0339AI  GENTOFTE    50m  2:35.04 
633  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    50m  2:43.30 
476  Oskar Clausen  2004  0461AQ  GENTOFTE    50m  2:46.67 

 
Heat 5 (7) (Årg. 2004-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
675  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    50m  2:39.33 
471  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    50m  2:32.09 
501  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  2:27.29 
714  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    50m  2:28.62 
443  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    50m  2:33.89 
828  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    50m  2:39.71 

 
Heat 6 (7) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
657  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    50m  2:31.76 
785  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  2:16.37 
808  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  2:09.46 
756  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    50m  2:13.79 
430  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    50m  2:18.29 
530  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    50m  2:32.50 

 
Heat 7 (7) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
777  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    50m  2:16.71 
651  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  2:11.56 
796  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  2:08.76 
659  Anders Skousen  2002  0215AB  HVIDOVRE    50m  2:11.48 
721  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  2:15.77 
776  Nicholas Svane  2002  0213AF  ALLERØD    50m  2:28.02 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare