2019-05-20   14:15:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer  Finaler (9) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 2:47.09 2015-03-29 
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 2:09.76 2015-03-29 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
451  Camille Hvid Ravnholt  2003  0372AQ  FR.SUND    50m   
505  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    50m   
492  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    50m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
691  Liva Mayland  2006  0622AK  NÆSTVED    50m   
568  Line Pedersen  2005  0562AO  GSK    50m  3:23.72 
678  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    50m  3:25.19 
655  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  0552AK  HVIDOVRE    50m   
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
503  Emilia Clara Lindberg  2005  0574AO  GENTOFTE    50m  3:11.11 
527  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    50m  3:06.93 
687  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    50m  2:58.56 
693  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m  3:03.15 
528  Natascha Sibbern  2007  0764AD  GENTOFTE    50m  3:08.93 
660  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    50m  3:17.96 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
740  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    50m  2:55.61 
824  Laura Thomadsen  2004  0412AH  VAT CPH    50m  2:48.95 
695  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    50m  2:44.41 
707  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    50m  2:44.78 
823  Julie Dahl  2004  0418AN  VAT CPH    50m  2:52.91 
533  Molly Szczepanski  2006  0662AJ  GENTOFTE    50m  2:57.19 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
537  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    50m  2:41.75 
663  Clara Dreier  2004  0438AC  KØGE    50m  2:40.07 
521  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    50m  2:36.14 
534  Norah Szczepanski  2003  0354AY  GENTOFTE    50m  2:37.63 
645  Amalie Jensen  2005  0594AI  HVIDOVRE    50m  2:41.24 
588  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    50m  2:42.97 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
758  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  2:25.88 
526  Amalie Schou  2003  0394AC  GENTOFTE    50m  2:23.18 
786  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    50m  2:21.10 
433  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    50m  2:21.93 
679  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    50m  2:24.68 
584  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  2:30.64 

 
Heat 7 (9) (Årg. 2005-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
592  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    50m  2:39.66 
731  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    50m  2:36.00 
519  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    50m  2:32.35 
595  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    50m  2:32.50 
570  Antoinette Zafra  2005  0518AA  GSK    50m  2:38.75 
580  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    50m  2:40.31 

 
Heat 8 (9) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
546  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    50m  2:28.12 
545  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    50m  2:25.80 
817  Laura L. Hørning  2004  0456AC  VAT CPH    50m  2:22.10 
654  Anna Marie Nielsen  2004  0482AF  HVIDOVRE    50m  2:23.87 
516  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  GENTOFTE    50m  2:26.20 
538  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    50m  2:35.03 

 
Heat 9 (9) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
641  Mie Bidsted Hansen  2003  0392AG  HVIDOVRE    50m  2:17.01 
797  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  2:15.37 
672  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  2:10.61 
472  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  2:14.53 
779  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    50m  2:15.40 
712  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    50m  2:17.22 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark