2017-10-18   13:03:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Magplasket 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
 
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
121  Lovisa Stokke Eriksson  2006  AZ8406  MASS    25m   
147  Elsa Gustavsson  2006  AY4806  S 77    25m   
193  Tilia Olsson  2006  BC9606  UDDEVALLA    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
31  Charlize Nyström  2005  BN7405  GÖTEBORG    25m   
174  Ella Wogenius  2006  AZ9606  STRÖMSTAD    25m   
159  Frida Rångeby  2005  AZ8205  S 77    25m   
72  Tuva Byfeldt  2005  BJ4605  MASS    25m   
               

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
181  Ella Cedergren  2006  BI7206  UDDEVALLA    25m   
39  Lo Stranne  2005  AX6805  GÖTEBORG    25m   
50  Tilda Holmberg  2006  AX5406  LYSEKIL SS    25m   
158  Alice Olsson  2006  AX1406  S 77    25m   
94  Sofia Karlsson  2006  AZ9206  MASS    25m   
82  Alva Gadolin  2006  AY3806  MASS    25m   

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
71  Alva Burlin  2006  AV4806  MASS    25m   
103  Amanda Mankinen  2006  AZ0606  MASS    25m   
19  Tilde Hamrin  2006  BK2606  GÖTEBORG    25m   
104  Anna-Maria Niemi  2006  AZ1606  MASS    25m   
70  Maja Burenius  2006  AV5806  MASS    25m   
69  Elsa Blomberg  2006  AS1606  MASS    25m   

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
212  Sara Högstedt  2005    GÖTEBORG    25m   
88  Leia Isaksson  2006  AZ5406  MASS    25m   
29  Agnes Morelli  2006  BA2406  GÖTEBORG    25m   
146  Maja Edberg  2006  AX7206  S 77    25m   
92  Emmy Johnson  2006  AZ3406  MASS    25m   
13  Paloma Consil  2004  BX7804  GÖTEBORG    25m   

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Alma Mellegård Fastén  2006  AM2406  GÖTEBORG    25m  1:59.14 
114  Agnes Sjöström  2006  AS3606  MASS    25m  1:57.93 
202  Wilma Vinneby  2005  BK5805  UDDEVALLA    25m  1:55.25 
200  Matilda Wassblad  2006  BA2806  UDDEVALLA    25m  1:55.87 
198  Märta Ryrrmalm  2006  BA1806  UDDEVALLA    25m  1:58.94 
180  Maja Borg  2006  BI6206  UDDEVALLA    25m  1:59.92 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Isa Janson  2006  AZ6206  MASS    25m  1:52.72 
90  Tindra Janson  2005  BE9605  MASS    25m  1:49.97 
175  Molly Östby  2006  AK1806  STRÖMSTAD    25m  1:48.25 
73  Sigrid Carlsson  2006  AS9406  MASS    25m  1:48.62 
127  Clara Uddheim  2005  BJ3805  MASS    25m  1:51.03 
172  Freja Simonsson  2006  AF8406  STRÖMSTAD    25m  1:53.27 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
188  Ebba Kjellberg  2006  AZ2206  UDDEVALLA    25m  1:47.73 
41  Klara Wallerbert  2005  BK6405  GÖTEBORG    25m  1:46.27 
81  Stella Fogel  2005  AY2605  MASS    25m  1:44.73 
179  Clara Aronsson  2004  BX2804  UDDEVALLA    25m  1:45.10 
30  Ines Norlander  2006  BA1406  GÖTEBORG    25m  1:47.34 
210  Gabriella Sturesson  2006  BH1606  SK NJORD    25m  1:48.13 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Moa Blomberg  2005  AN2805  UDDEVALLA    25m  1:40.63 
168  Hanna Lundin  2005  AN6605  STRÖMSTAD    25m  1:40.33 
120  Elsa Stenfeldt  2004  AJ9204  MASS    25m  1:40.04 
34  Klara Rask  2005  AL9405  GÖTEBORG    25m  1:40.20 
42  Aramis Yaghobi  2004  BD0204  GÖTEBORG    25m  1:40.54 
11  Linda Asterling  2005  AY3205  GÖTEBORG    25m  1:43.67 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Linnea Ahlstrand  2004  BK6404  GÖTEBORG    25m  1:39.59 
122  Anna Ström  2006  AM7606  MASS    25m  1:38.52 
74  Ebba Carlström  2006  AJ3606  MASS    25m  1:38.44 
18  Fatima Hamdar  2004  BU7404  GÖTEBORG    25m  1:38.49 
187  Emma Hejdengård  2006  AY7806  UDDEVALLA    25m  1:38.70 
66  Alice Alsterstad  2005  AY8405  MASS    25m  1:39.73 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Elin Sjöberg  2005  AY9205  GÖTEBORG    25m  1:37.84 
110  Gabriella Rolf  2004  AW7204  MASS    25m  1:37.80 
142  Lina Back  2005  AJ7805  S 77    25m  1:37.45 
126  Signe Svensson  2005  AY5605  MASS    25m  1:37.55 
27  Tilde Lundquist  2005  AX7805  GÖTEBORG    25m  1:37.83 
24  Nadja Karlsson  2004  BK8404  GÖTEBORG    25m  1:38.23 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Angelica Olesen  2005  AC0605  GÖTEBORG    25m  1:36.98 
116  Alicia Smith  2005  BB5805  MASS    25m  1:36.12 
26  Evelina Liu  2004  BK7404  GÖTEBORG    25m  1:35.60 
117  Alva Sonberger  2005  BE8605  MASS    25m  1:35.91 
222  Tuva Adamsson  2005  AN9805  UDDEVALLA    25m  1:36.30 
128  Lia Wallström  2004  BK5804  MASS    25m  1:36.99 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Elin Ha  2006  AM7406  GÖTEBORG    25m  1:34.62 
115  Fanny Sjöström  2004  BF5804  MASS    25m  1:33.90 
156  Linnea Olofsson  2004  AZ7804  S 77    25m  1:33.63 
129  Alexandra Wikström  2004  BO5404  MASS    25m  1:33.88 
123  Melis Suleyman  2005  BC7405  MASS    25m  1:34.06 
183  Nora Eriksson  2005  AN1805  UDDEVALLA    25m  1:35.53 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Annamaria Girnus de Sousa  2005  AO2205  UDDEVALLA    25m  1:33.05 
79  Fiona Ernst  2004  AV1204  MASS    25m  1:32.43 
59  Alice Hedkrok  2004  BH5804  MELLERUD    25m  1:31.06 
91  Nellie Jidhage  2005  AY1605  MASS    25m  1:31.39 
43  Älwa Ankarin  2005  AM6605  SK GÖTENE    25m  1:32.63 
224  Selma Hahne  2004  BU5604  GÖTEBORG    25m  1:33.28 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Ellen Bergman  2005  AJ6805  S 77    25m  1:29.45 
20  Filippa Hemberg  2004  BT5204  GÖTEBORG    25m  1:27.89 
199  Moa Rödin  2004  BH8404  UDDEVALLA    25m  1:26.70 
177  Johanna Alsop  2004  AG3404  UDDEVALLA    25m  1:27.84 
75  Anya Chen  2004  BH1604  MASS    25m  1:28.02 
46  Tove Öjersson  2005  AM1605  SK GÖTENE    25m  1:30.96 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
195  Lova Rodin  2005  AO1205  UDDEVALLA    25m  1:25.61 
14  Ebba Egnell  2005  AX3805  GÖTEBORG    25m  1:19.64 
176  Sofia Abrahamsson  2005  AB8605  UDDEVALLA    25m  1:12.00 
21  Linnea Högstedt  2004  BK2404  GÖTEBORG    25m  1:18.89 
204  Matilda Östblom  2004  AO4204  UDDEVALLA    25m  1:25.27 
108  Magdalena Pantaleeva  2005  AR8805  MASS    25m  1:26.60 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  18:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start