Program för UGP 3 2009
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
UGP 3 - 2009 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2009 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:45 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
Niklas Rior |
1997 |
AR4197 |
SKK |
|
50m |
|
206 |
4 |
David Holm-Reise |
1997 |
AI2397 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:43.98 |
61 |
5 |
Marcus Gyllberg |
1997 |
AQ7597 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
347 |
1 |
Andreas Hedin |
1994 |
AR2194 |
UPSALA S |
|
50m |
1:34.73 |
447 |
2 |
Marcus Kjellberg |
1994 |
AH0594 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:31.11 |
450 |
3 |
Anton Gustafson |
1995 |
AK2595 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:30.33 |
68 |
4 |
Arthur Ljunggren |
1995 |
AJ5395 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:28.51 |
417 |
5 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
50m |
1:28.52 |
265 |
6 |
Jakob Westrin |
1996 |
AC1796 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:30.85 |
310 |
7 |
Patrik Aagesson |
1996 |
AP5596 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:32.60 |
118 |
8 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:37.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
108 |
1 |
Patrik Talib |
1995 |
AV6795 |
SKK |
|
50m |
1:27.42 |
416 |
2 |
Jesper Falk |
1994 |
AN3394 |
SKURU IK |
|
50m |
1:24.77 |
65 |
3 |
Alexsej Kursakov |
1993 |
AD5593 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.79 |
219 |
4 |
Gustav Oldertz |
1994 |
AT7794 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:20.48 |
198 |
5 |
Edson Fonseca |
1995 |
AP9595 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:21.65 |
213 |
6 |
Anton Lüning |
1996 |
AO0996 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:24.42 |
196 |
7 |
Patrik Eriksson |
1996 |
AM4596 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:26.03 |
46 |
8 |
Daniel Lönnberg |
1996 |
AH9396 |
POLISEN |
|
50m |
1:27.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
297 |
1 |
Sean Zhong |
1998 |
AF2198 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:18.61 |
331 |
2 |
Max Eriksson |
1994 |
AS8594 |
UPPLANDS-B |
|
50m |
1:18.00 |
273 |
3 |
Alexander Gellerstedt-Edn |
1995 |
AO8395 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:15.88 |
197 |
4 |
Adilson Fonseca |
1995 |
AP0795 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:13.69 |
340 |
5 |
Emil Dahlbom |
1994 |
AQ7994 |
UPSALA S |
|
50m |
1:14.98 |
367 |
6 |
Johan Pettersson |
1994 |
AS9994 |
UPSALA S |
|
50m |
1:17.37 |
74 |
7 |
Filip Moss |
1994 |
AD2994 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.51 |
418 |
8 |
Tim Filipsson |
1996 |
AH9196 |
SKURU IK |
|
50m |
1:19.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
171 |
1 |
Alexander Hellgren |
1994 |
AT8394 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:12.94 |
364 |
2 |
Henrik Ocklind |
1993 |
AV8993 |
UPSALA S |
|
50m |
1:11.37 |
129 |
3 |
André Gradin |
1994 |
AN1194 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:10.74 |
428 |
4 |
Sebastian Ridderskans |
1994 |
AR4994 |
SKURU IK |
|
50m |
1:10.37 |
29 |
5 |
Wictor Häggblad |
1994 |
AJ8194 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:10.63 |
437 |
6 |
Joen Brynnel |
1996 |
AU3196 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:11.04 |
102 |
7 |
Alexander Morgan |
1996 |
AE9796 |
SKK |
|
50m |
1:11.45 |
315 |
8 |
Benjamin Fredriksson |
1994 |
AN4794 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:13.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
382 |
1 |
Tom Berntsen |
1993 |
AH3193 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:10.31 |
448 |
2 |
Victor Wessén |
1993 |
AT2593 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:09.34 |
380 |
3 |
Johan Berg |
1994 |
AP4194 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:09.05 |
223 |
4 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
AL2994 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:08.02 |
442 |
5 |
Adrian Moradi |
1994 |
AL5194 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:08.56 |
145 |
6 |
Ludwig Lord-Johansson |
1994 |
AG7394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:09.32 |
229 |
7 |
Adam Zetterlund |
1993 |
AR4993 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:09.52 |
395 |
8 |
Edward Kirilmaz |
1996 |
AF0796 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:10.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
144 |
1 |
André Lopez |
1991 |
AI1791 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:07.05 |
131 |
2 |
Theodor Hansson |
1994 |
AG8394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:06.36 |
388 |
3 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:05.58 |
106 |
4 |
Erik Schönning |
1993 |
AW9793 |
SKK |
|
50m |
1:05.24 |
308 |
5 |
Ivan Smelov |
1991 |
AD6991 |
TUREBERG |
|
50m |
1:05.24 |
164 |
6 |
Patrick Blixt |
1993 |
AQ7393 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.24 |
351 |
7 |
David Hällman |
1992 |
AE7992 |
UPSALA S |
|
50m |
1:06.52 |
95 |
8 |
Johannes Henriksson |
1993 |
AQ1393 |
SKK |
|
50m |
1:07.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Daniel Wiorek |
1992 |
AR1392 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:04.40 |
42 |
2 |
Anton Ekhult |
1991 |
AH8191 |
POLISEN |
|
50m |
1:03.39 |
55 |
3 |
Patrik Alsparr |
1993 |
AJ9593 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:02.72 |
195 |
4 |
Michael Enzell |
1992 |
AO1192 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
59.55 |
424 |
5 |
Niklas Lindström |
1991 |
AQ6991 |
SKURU IK |
|
50m |
1:02.66 |
406 |
6 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
AC9794 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:03.23 |
309 |
7 |
Axel Wangel |
1994 |
AJ2994 |
TUREBERG |
|
50m |
1:03.45 |
151 |
8 |
Simon Nilsson |
1991 |
AI8591 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:04.82 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
|