Ohjelma UGP 3 2009
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
UGP 3 - 2009 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2009 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:10 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim |
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Finaler (17) |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
3 |
Hjalmar Tegnerud |
1995 |
BA9795 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
370 |
4 |
Johan Sundström |
1996 |
AJ9396 |
UPSALA S |
|
50m |
1:29.41 |
118 |
5 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:49.36 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
2 |
Jacob Moss |
1997 |
AD9997 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:27.22 |
228 |
3 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
AN8197 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:24.93 |
38 |
4 |
Nebay Araya |
1997 |
AS9597 |
POLISEN |
|
50m |
1:22.38 |
378 |
5 |
Boris Wu |
1997 |
AC3797 |
UPSALA S |
|
50m |
1:23.67 |
239 |
6 |
Gustav Hultgren |
1995 |
AX0395 |
SS04 |
|
50m |
1:27.05 |
96 |
7 |
Jakob Hägglund |
1995 |
AX0195 |
SKK |
|
50m |
1:28.05 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
73 |
1 |
Marcus Melander |
1996 |
AI2996 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.27 |
346 |
2 |
Jakob Granelli |
1995 |
AY7995 |
UPSALA S |
|
50m |
1:19.67 |
68 |
3 |
Arthur Ljunggren |
1995 |
AJ5395 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.39 |
206 |
4 |
David Holm-Reise |
1997 |
AI2397 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:17.24 |
439 |
5 |
Petter Lindberg |
1997 |
AJ2797 |
SKURU IK |
|
50m |
1:18.36 |
327 |
6 |
Daniel Thörnqvist |
1996 |
AD6996 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:18.78 |
104 |
7 |
Niklas Rior |
1997 |
AR4197 |
SKK |
|
50m |
1:20.71 |
200 |
8 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
AK5797 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:21.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
1 |
Emil Dahlberg |
1997 |
AC6997 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:16.25 |
53 |
2 |
Elias Sjöblom |
1997 |
AC4997 |
POLISEN |
|
50m |
1:15.86 |
417 |
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
50m |
1:15.47 |
310 |
4 |
Patrik Aagesson |
1996 |
AP5596 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:14.34 |
61 |
5 |
Marcus Gyllberg |
1997 |
AQ7597 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:15.27 |
121 |
6 |
Fredrik Dehlin |
1994 |
AD5994 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:15.71 |
446 |
7 |
David Sjöblom |
1996 |
|
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:16.14 |
368 |
8 |
Kristoffer Rindstig |
1994 |
AK6394 |
UPSALA S |
|
50m |
1:17.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
349 |
1 |
Johan Henriksson |
1992 |
AA0392 |
UPSALA S |
|
50m |
1:14.14 |
64 |
2 |
Oscar Johannesson Sjölind |
1995 |
AI3795 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:13.39 |
108 |
3 |
Patrik Talib |
1995 |
AV6795 |
SKK |
|
50m |
1:13.24 |
369 |
4 |
Jacob Schönning |
1995 |
AM7595 |
UPSALA S |
|
50m |
1:12.58 |
418 |
5 |
Tim Filipsson |
1996 |
AH9196 |
SKURU IK |
|
50m |
1:12.76 |
447 |
6 |
Marcus Kjellberg |
1994 |
AH0594 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:13.27 |
94 |
7 |
Felix Gudehn |
1995 |
AR1195 |
SKK |
|
50m |
1:13.92 |
266 |
8 |
Samuel Westrin |
1996 |
AC0796 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:14.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
381 |
1 |
Jens Berntsen |
1995 |
AA7795 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:12.29 |
384 |
2 |
Albin Byström |
1995 |
AU6395 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:11.55 |
234 |
3 |
Alexander Borg |
1995 |
AT4795 |
SS04 |
|
50m |
1:11.12 |
429 |
4 |
Aron Strandberg |
1994 |
AQ5194 |
SKURU IK |
|
50m |
1:10.63 |
265 |
5 |
Jakob Westrin |
1996 |
AC1796 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:10.74 |
420 |
6 |
Nicklas Jansson |
1992 |
AY5192 |
SKURU IK |
|
50m |
1:11.32 |
359 |
7 |
Alexander Matkoski |
1996 |
AG2796 |
UPSALA S |
|
50m |
1:11.74 |
339 |
8 |
Axel Dahlbom |
1996 |
AG0196 |
UPSALA S |
|
50m |
1:12.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
297 |
1 |
Sean Zhong |
1998 |
AF2198 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:09.83 |
27 |
2 |
Oskar Cederblad |
1994 |
AW5594 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:09.60 |
301 |
3 |
Henrik Bolle |
1996 |
AO3196 |
TUREBERG |
|
50m |
1:09.26 |
347 |
4 |
Andreas Hedin |
1994 |
AR2194 |
UPSALA S |
|
50m |
1:08.64 |
80 |
5 |
Kawa Songur |
1996 |
AE9396 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:08.66 |
196 |
6 |
Patrik Eriksson |
1996 |
AM4596 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:09.54 |
421 |
7 |
Patrik Jansson |
1995 |
AV3395 |
SKURU IK |
|
50m |
1:09.64 |
199 |
8 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
AP4596 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:09.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
46 |
1 |
Daniel Lönnberg |
1996 |
AH9396 |
POLISEN |
|
50m |
1:08.13 |
331 |
2 |
Max Eriksson |
1994 |
AS8594 |
UPPLANDS-B |
|
50m |
1:07.85 |
177 |
3 |
Markus Kron |
1994 |
AP2994 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:07.35 |
171 |
4 |
Alexander Hellgren |
1994 |
AT8394 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.24 |
188 |
5 |
Tobias Backlund |
1995 |
AR7195 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:07.00 |
74 |
6 |
Filip Moss |
1994 |
AD2994 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:07.60 |
205 |
7 |
Tobias Henriksson |
1996 |
AN4796 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:07.89 |
431 |
8 |
Artur Wahlsten |
1994 |
AX3794 |
SKURU IK |
|
50m |
1:08.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
197 |
1 |
Adilson Fonseca |
1995 |
AP0795 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.12 |
219 |
2 |
Gustav Oldertz |
1994 |
AT7794 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.03 |
340 |
3 |
Emil Dahlbom |
1994 |
AQ7994 |
UPSALA S |
|
50m |
1:05.68 |
377 |
4 |
Carl Winlöf |
1994 |
AQ4594 |
UPSALA S |
|
50m |
1:05.52 |
322 |
5 |
Peter Nordbåge |
1995 |
AI6795 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:05.61 |
416 |
6 |
Jesper Falk |
1994 |
AN3394 |
SKURU IK |
|
50m |
1:05.82 |
277 |
7 |
Babbi Hosseini |
1995 |
AE3995 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:06.05 |
316 |
8 |
William Gyldner |
1996 |
AL0196 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:06.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
408 |
1 |
Oscar Zedendahl |
1995 |
AG4595 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:05.36 |
129 |
2 |
André Gradin |
1994 |
AN1194 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:04.80 |
55 |
3 |
Patrik Alsparr |
1993 |
AJ9593 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:04.65 |
395 |
4 |
Edward Kirilmaz |
1996 |
AF0796 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:04.60 |
270 |
5 |
Daniel Carlson |
1993 |
BB1793 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:04.62 |
124 |
6 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
AL2394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:04.78 |
430 |
7 |
Joakim Uhlin |
1994 |
AN6394 |
SKURU IK |
|
50m |
1:05.16 |
367 |
8 |
Johan Pettersson |
1994 |
AS9994 |
UPSALA S |
|
50m |
1:05.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
380 |
1 |
Johan Berg |
1994 |
AP4194 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:04.19 |
415 |
2 |
Love Dahlstedt |
1994 |
AW0394 |
SKURU IK |
|
50m |
1:03.95 |
137 |
3 |
Alexander Kesenci |
1995 |
AK7195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:03.69 |
448 |
4 |
Victor Wessén |
1993 |
AT2593 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:03.18 |
116 |
5 |
Jonathan Bjelkmark |
1994 |
AH5994 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:03.38 |
315 |
6 |
Benjamin Fredriksson |
1994 |
AN4794 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:03.75 |
218 |
7 |
Daniel Ojaste |
1994 |
AT8794 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:04.12 |
419 |
8 |
Anton Glenngård |
1993 |
AO3993 |
SKURU IK |
|
50m |
1:04.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
1 |
Anton Blomquist |
1995 |
AK1995 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:02.84 |
109 |
2 |
Lucas Thomée |
1993 |
AE3193 |
SKK |
|
50m |
1:02.54 |
290 |
3 |
Ludvig Strand |
1994 |
AE5794 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:01.94 |
131 |
4 |
Theodor Hansson |
1994 |
AG8394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:01.82 |
428 |
5 |
Sebastian Ridderskans |
1994 |
AR4994 |
SKURU IK |
|
50m |
1:01.92 |
181 |
6 |
Hannes Nyström |
1995 |
AA3595 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:02.17 |
144 |
7 |
André Lopez |
1991 |
AI1791 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:02.83 |
279 |
8 |
Niklas Inde |
1993 |
AG0593 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:02.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
98 |
1 |
Patrik Lantto |
1992 |
AL1792 |
SKK |
|
50m |
1:01.67 |
31 |
2 |
Leon Lindström |
1996 |
AH3196 |
DANDERYD |
|
50m |
1:01.63 |
364 |
3 |
Henrik Ocklind |
1993 |
AV8993 |
UPSALA S |
|
50m |
1:01.61 |
335 |
4 |
Fredrik Wik |
1993 |
AW2793 |
UPPLANDS-B |
|
50m |
1:01.52 |
388 |
5 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:01.54 |
145 |
6 |
Ludwig Lord-Johansson |
1994 |
AG7394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:01.62 |
229 |
7 |
Adam Zetterlund |
1993 |
AR4993 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.67 |
382 |
8 |
Tom Berntsen |
1993 |
AH3193 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:01.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
29 |
1 |
Wictor Häggblad |
1994 |
AJ8194 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:01.41 |
165 |
2 |
Eugene Chan |
1992 |
AH8592 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.25 |
209 |
3 |
Adam Karlsson |
1994 |
AC7594 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.10 |
106 |
4 |
Erik Schönning |
1993 |
AW9793 |
SKK |
|
50m |
1:00.76 |
95 |
5 |
Johannes Henriksson |
1993 |
AQ1393 |
SKK |
|
50m |
1:00.90 |
287 |
6 |
Anton Sandäng |
1994 |
AI9994 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:01.18 |
400 |
7 |
Henry Rebmann |
1994 |
AK3394 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:01.26 |
138 |
8 |
Oscar Kock |
1995 |
AK8195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:01.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
304 |
1 |
Andreas Petersson |
1992 |
AE4192 |
TUREBERG |
|
50m |
1:00.45 |
302 |
2 |
Nimer Hammoud |
1993 |
AL8393 |
TUREBERG |
|
50m |
1:00.25 |
100 |
3 |
Oscar Lindström |
1992 |
AT1992 |
SKK |
|
50m |
59.86 |
223 |
4 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
AL2994 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
59.58 |
438 |
5 |
Ambjörn Brynnel |
1994 |
|
SK NEPTUN |
|
50m |
59.66 |
257 |
6 |
Mattias Hedman |
1994 |
AM9594 |
SUNDSVALL |
|
50m |
59.99 |
406 |
7 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
AC9794 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:00.39 |
77 |
8 |
Patric Ridell |
1993 |
AJ7393 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:00.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
141 |
1 |
Adis Licina |
1994 |
AB3194 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
59.46 |
102 |
2 |
Alexander Morgan |
1996 |
AE9796 |
SKK |
|
50m |
59.14 |
164 |
3 |
Patrick Blixt |
1993 |
AQ7393 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
58.62 |
236 |
4 |
Henrik Dahlin |
1992 |
AE2192 |
SS04 |
|
50m |
58.28 |
91 |
5 |
Joakim Engqvist |
1993 |
AU6993 |
SKK |
|
50m |
58.53 |
107 |
6 |
Jakob Svensson |
1992 |
AT9992 |
SKK |
|
50m |
58.80 |
437 |
7 |
Joen Brynnel |
1996 |
AU3196 |
SK NEPTUN |
|
50m |
59.38 |
182 |
8 |
Kristian Persson |
1993 |
AI7193 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
59.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
303 |
1 |
Tobias Karlsson |
1991 |
AD5991 |
TUREBERG |
|
50m |
56.97 |
351 |
2 |
David Hällman |
1992 |
AE7992 |
UPSALA S |
|
50m |
56.72 |
309 |
3 |
Axel Wangel |
1994 |
AJ2994 |
TUREBERG |
|
50m |
56.59 |
433 |
4 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
54.79 |
87 |
5 |
Daniel Wiorek |
1992 |
AR1392 |
SK NEPTUN |
|
50m |
56.35 |
89 |
6 |
Philip Björklund |
1992 |
AG2192 |
SKK |
|
50m |
56.62 |
436 |
7 |
Adrian Brynnel |
1992 |
BB4392 |
SK NEPTUN |
|
50m |
56.73 |
123 |
8 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
AH2193 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
57.78 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
|