Startliste for UGP 3 2009
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 77 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | AJ7393 | 50 m | 1:08.57 | |
2 | 102 | Morgan Alexander | 1996 | SKK | AE9796 | 50 m | 1:12.68 | |
3 | 165 | Chan Eugene | 1992 | SÖDERTÖRN | AH8592 | 50 m | 1:14.13 | |
4 | 116 | Bjelkmark Jonathan | 1994 | SÖDERTÄLJE | AH5994 | 50 m | 1:14.58 | |
5 | 331 | Eriksson Max | 1994 | UPPLANDS-B | AS8594 | 50 m | 1:14.75 | |
6 | 44 | Häggström Robert | 1993 | POLISEN | AR0793 | 50 m | 1:14.84 | |
7 | 419 | Glenngård Anton | 1993 | SKURU IK | AO3993 | 50 m | 1:15.01 | |
8 | 302 | Hammoud Nimer | 1993 | TUREBERG | AL8393 | 50 m | 1:15.44 | |
9 | 98 | Lantto Patrik | 1992 | SKK | AL1792 | 50 m | 1:15.71 | |
10 | 55 | Alsparr Patrik | 1993 | SK NEPTUN | AJ9593 | 50 m | 1:16.32 | |
11 | 442 | Moradi Adrian | 1994 | VÄSBY SS | AL5194 | 50 m | 1:16.45 | |
12 | 223 | Thorstrand Gustav | 1994 | SPÅRVÄGEN | AL2994 | 50 m | 1:16.47 | |
13 | 389 | Granath John | 1993 | VÄSBY SS | AI2593 | 50 m | 1:16.64 | |
14 | 218 | Ojaste Daniel | 1994 | SPÅRVÄGEN | AT8794 | 50 m | 1:19.45 | |
15 | 65 | Kursakov Alexsej | 1993 | SK NEPTUN | AD5593 | 50 m | 1:19.60 | |
16 | 179 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 50 m | 1:21.28 | |
17 | 248 | Tisell Axel | 1996 | SS04 | AD6596 | 50 m | 1:22.29 | |
18 | 377 | Winlöf Carl | 1994 | UPSALA S | AQ4594 | 50 m | 1:23.01 | |
19 | 357 | Lind Philip | 1995 | UPSALA S | AM5595 | 50 m | 1:23.53 | |
20 | 196 | Eriksson Patrik | 1996 | SPÅRVÄGEN | AM4596 | 50 m | 1:24.29 | |
21 | 390 | Gustavsson Andreas | 1994 | VÄSBY SS | AM6794 | 50 m | 1:24.33 | |
22 | 367 | Pettersson Johan | 1994 | UPSALA S | AS9994 | 50 m | 1:24.77 | |
23 | 260 | Lundström Eric | 1996 | SUNDSVALL | AD1796 | 50 m | 1:25.16 | |
24 | 205 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 50 m | 1:25.20 | |
25 | 26 | Blomquist Anton | 1995 | ÅKERSBERGA | AK1995 | 50 m | 1:25.62 | |
26 | 316 | Gyldner William | 1996 | TYRESÖ SS | AL0196 | 50 m | 1:25.65 | |
27 | 420 | Jansson Nicklas | 1992 | SKURU IK | AY5192 | 50 m | 1:26.94 | |
28 | 421 | Jansson Patrik | 1995 | SKURU IK | AV3395 | 50 m | 1:27.56 | |
29 | 146 | Malmlöf Jonatan | 1994 | SÖDERTÄLJE | AN5194 | 50 m | 1:28.36 | |
30 | 188 | Backlund Tobias | 1995 | SPÅRVÄGEN | AR7195 | 50 m | 1:28.50 | |
31 | 347 | Hedin Andreas | 1994 | UPSALA S | AR2194 | 50 m | 1:28.62 | |
32 | 349 | Henriksson Johan | 1992 | UPSALA S | AA0392 | 50 m | 1:30.43 | |
33 | 198 | Fonseca Edson | 1995 | SPÅRVÄGEN | AP9595 | 50 m | 1:31.99 | |
34 | 301 | Bolle Henrik | 1996 | TUREBERG | AO3196 | 50 m | 1:33.93 | |
35 | 266 | Westrin Samuel | 1996 | SUNDSVALL | AC0796 | 50 m | 1:34.22 | |
36 | 199 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 50 m | 1:34.77 | |
37 | 369 | Schönning Jacob | 1995 | UPSALA S | AM7595 | 50 m | 1:35.44 | |
38 | 346 | Granelli Jakob | 1995 | UPSALA S | AY7995 | 50 m | 1:35.69 | |
39 | 417 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 1:36.01 | |
40 | 429 | Strandberg Aron | 1994 | SKURU IK | AQ5194 | 50 m | 1:36.33 | |
41 | 370 | Sundström Johan | 1996 | UPSALA S | AJ9396 | 50 m | 1:36.39 | |
42 | 439 | Lindberg Petter | 1997 | SKURU IK | AJ2797 | 50 m | 1:36.55 | |
43 | 447 | Kjellberg Marcus | 1994 | ÅKERSBERGA | AH0594 | 50 m | 1:36.92 | |
44 | 339 | Dahlbom Axel | 1996 | UPSALA S | AG0196 | 50 m | 1:39.56 | |
45 | 299 | Åberg William | 1997 | TÄBY SIM | AF1597 | 50 m | 1:39.86 | |
46 | 210 | Karlström Albin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AJ4597 | 50 m | 1:40.16 | |
47 | 38 | Araya Nebay | 1997 | POLISEN | AS9597 | 50 m | 1:41.63 | |
48 | 85 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 1:42.58 | |
49 | 440 | Lindberg Erik | 1995 | SKURU IK | AV7395 | 50 m | 1:43.54 | |
50 | 254 | Dahlberg Emil | 1997 | SUNDSVALL | AC6997 | 50 m | 1:43.65 | |
51 | 384 | Byström Albin | 1995 | VÄSBY SS | AU6395 | 50 m | 1:43.72 | |
52 | 53 | Sjöblom Elias | 1997 | POLISEN | AC4997 | 50 m | 1:44.33 | |
53 | 310 | Aagesson Patrik | 1996 | TYRESÖ SS | AP5596 | 50 m | 1:44.42 | |
54 | 239 | Hultgren Gustav | 1995 | SS04 | AX0395 | 50 m | 1:44.92 | |
55 | 446 | Sjöblom David | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:45.90 | ||
56 | 378 | Wu Boris | 1997 | UPSALA S | AC3797 | 50 m | 1:47.11 | |
57 | 200 | Freiholtz Oliver | 1997 | SPÅRVÄGEN | AK5797 | 50 m | 1:49.11 | |
58 | 402 | Seyed Porja | 1995 | VÄSBY SS | AV7195 | 50 m | 1:50.11 | |
59 | 206 | Holm-Reise David | 1997 | SPÅRVÄGEN | AI2397 | 50 m | 1:51.04 | |
60 | 96 | Hägglund Jakob | 1995 | SKK | AX0195 | 50 m | 1:52.61 | |
61 | 125 | Enerstrand Sebastian | 1996 | SÖDERTÄLJE | AI2596 | 50 m | 1:55.66 | |
62 | 153 | Panahi Adrian | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH7398 | 50 m | 2:00.49 | |
63 | 132 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 2:02.41 | |
64 | 118 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 2:11.19 | |
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |