Program för UGP 3 2009
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 195 | Enzell Michael | 1992 | SPÅRVÄGEN | AO1192 | 50 m | 59.55 | |
2 | 424 | Lindström Niklas | 1991 | SKURU IK | AQ6991 | 50 m | 1:02.66 | |
3 | 55 | Alsparr Patrik | 1993 | SK NEPTUN | AJ9593 | 50 m | 1:02.72 | |
4 | 406 | Sundkvist Christoffer | 1994 | VÄSBY SS | AC9794 | 50 m | 1:03.23 | |
5 | 42 | Ekhult Anton | 1991 | POLISEN | AH8191 | 50 m | 1:03.39 | |
6 | 309 | Wangel Axel | 1994 | TUREBERG | AJ2994 | 50 m | 1:03.45 | |
7 | 52 | Salomonsson Rasmus | 1993 | POLISEN | AP0193 | 50 m | 1:04.07 | |
8 | 87 | Wiorek Daniel | 1992 | SK NEPTUN | AR1392 | 50 m | 1:04.40 | |
9 | 189 | Billquist Jesper | 1994 | SPÅRVÄGEN | AN8394 | 50 m | 1:04.76 | |
10 | 396 | Kirilmaz Elias | 1994 | VÄSBY SS | AO8994 | 50 m | 1:04.77 | |
11 | 151 | Nilsson Simon | 1991 | SÖDERTÄLJE | AI8591 | 50 m | 1:04.82 | |
12 | 308 | Smelov Ivan | 1991 | TUREBERG | AD6991 | 50 m | 1:05.24 | |
13 | 106 | Schönning Erik | 1993 | SKK | AW9793 | 50 m | 1:05.24 | |
14 | 379 | Arvidsson Marcus | 1993 | VÄSBY SS | AH4193 | 50 m | 1:05.46 | |
15 | 388 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 1:05.58 | |
16 | 164 | Blixt Patrick | 1993 | SÖDERTÖRN | AQ7393 | 50 m | 1:06.24 | |
17 | 131 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 50 m | 1:06.36 | |
18 | 351 | Hällman David | 1992 | UPSALA S | AE7992 | 50 m | 1:06.52 | |
19 | 144 | Lopez André | 1991 | SÖDERTÄLJE | AI1791 | 50 m | 1:07.05 | |
20 | 95 | Henriksson Johannes | 1993 | SKK | AQ1393 | 50 m | 1:07.95 | |
21 | 223 | Thorstrand Gustav | 1994 | SPÅRVÄGEN | AL2994 | 50 m | 1:08.02 | |
22 | 389 | Granath John | 1993 | VÄSBY SS | AI2593 | 50 m | 1:08.08 | |
23 | 442 | Moradi Adrian | 1994 | VÄSBY SS | AL5194 | 50 m | 1:08.56 | |
24 | 380 | Berg Johan | 1994 | VÄSBY SS | AP4194 | 50 m | 1:09.05 | |
25 | 145 | Lord-Johansson Ludwig | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG7394 | 50 m | 1:09.32 | |
26 | 448 | Wessén Victor | 1993 | SK NEPTUN | AT2593 | 50 m | 1:09.34 | |
27 | 229 | Zetterlund Adam | 1993 | SPÅRVÄGEN | AR4993 | 50 m | 1:09.52 | |
28 | 209 | Karlsson Adam | 1994 | SPÅRVÄGEN | AC7594 | 50 m | 1:09.73 | |
29 | 382 | Berntsen Tom | 1993 | VÄSBY SS | AH3193 | 50 m | 1:10.31 | |
30 | 395 | Kirilmaz Edward | 1996 | VÄSBY SS | AF0796 | 50 m | 1:10.33 | |
31 | 428 | Ridderskans Sebastian | 1994 | SKURU IK | AR4994 | 50 m | 1:10.37 | |
32 | 29 | Häggblad Wictor | 1994 | ÅKERSBERGA | AJ8194 | 50 m | 1:10.63 | |
33 | 129 | Gradin André | 1994 | SÖDERTÄLJE | AN1194 | 50 m | 1:10.74 | |
34 | 437 | Brynnel Joen | 1996 | SK NEPTUN | AU3196 | 50 m | 1:11.04 | |
35 | 364 | Ocklind Henrik | 1993 | UPSALA S | AV8993 | 50 m | 1:11.37 | |
36 | 102 | Morgan Alexander | 1996 | SKK | AE9796 | 50 m | 1:11.45 | |
37 | 332 | Grimler Henrik | 1991 | UPPLANDS-B | AY3391 | 50 m | 1:11.70 | |
38 | 171 | Hellgren Alexander | 1994 | SÖDERTÖRN | AT8394 | 50 m | 1:12.94 | |
39 | 315 | Fredriksson Benjamin | 1994 | TYRESÖ SS | AN4794 | 50 m | 1:13.27 | |
40 | 197 | Fonseca Adilson | 1995 | SPÅRVÄGEN | AP0795 | 50 m | 1:13.69 | |
41 | 340 | Dahlbom Emil | 1994 | UPSALA S | AQ7994 | 50 m | 1:14.98 | |
42 | 273 | Gellerstedt-Edn Alexander | 1995 | TÄBY SIM | AO8395 | 50 m | 1:15.88 | |
43 | 376 | Westin Joacim | 1994 | UPSALA S | AQ3594 | 50 m | 1:17.08 | |
44 | 367 | Pettersson Johan | 1994 | UPSALA S | AS9994 | 50 m | 1:17.37 | |
45 | 331 | Eriksson Max | 1994 | UPPLANDS-B | AS8594 | 50 m | 1:18.00 | |
46 | 74 | Moss Filip | 1994 | SK NEPTUN | AD2994 | 50 m | 1:18.51 | |
47 | 297 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 1:18.61 | |
48 | 418 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 1:19.77 | |
49 | 219 | Oldertz Gustav | 1994 | SPÅRVÄGEN | AT7794 | 50 m | 1:20.48 | |
50 | 198 | Fonseca Edson | 1995 | SPÅRVÄGEN | AP9595 | 50 m | 1:21.65 | |
51 | 65 | Kursakov Alexsej | 1993 | SK NEPTUN | AD5593 | 50 m | 1:21.79 | |
52 | 213 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 50 m | 1:24.42 | |
53 | 208 | Höckerfelt Elias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AL2196 | 50 m | 1:24.68 | |
54 | 416 | Falk Jesper | 1994 | SKURU IK | AN3394 | 50 m | 1:24.77 | |
55 | 196 | Eriksson Patrik | 1996 | SPÅRVÄGEN | AM4596 | 50 m | 1:26.03 | |
56 | 108 | Talib Patrik | 1995 | SKK | AV6795 | 50 m | 1:27.42 | |
57 | 46 | Lönnberg Daniel | 1996 | POLISEN | AH9396 | 50 m | 1:27.77 | |
58 | 268 | Assarsson Mikael | 1994 | TÄBY SIM | AW0994 | 50 m | 1:27.93 | |
59 | 68 | Ljunggren Arthur | 1995 | SK NEPTUN | AJ5395 | 50 m | 1:28.51 | |
60 | 417 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 1:28.52 | |
61 | 299 | Åberg William | 1997 | TÄBY SIM | AF1597 | 50 m | 1:29.51 | |
62 | 357 | Lind Philip | 1995 | UPSALA S | AM5595 | 50 m | 1:29.90 | |
63 | 450 | Gustafson Anton | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK2595 | 50 m | 1:30.33 | |
64 | 265 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 50 m | 1:30.85 | |
65 | 447 | Kjellberg Marcus | 1994 | ÅKERSBERGA | AH0594 | 50 m | 1:31.11 | |
66 | 310 | Aagesson Patrik | 1996 | TYRESÖ SS | AP5596 | 50 m | 1:32.60 | |
67 | 347 | Hedin Andreas | 1994 | UPSALA S | AR2194 | 50 m | 1:34.73 | |
68 | 118 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 1:37.66 | |
69 | 206 | Holm-Reise David | 1997 | SPÅRVÄGEN | AI2397 | 50 m | 1:43.98 | |
70 | 125 | Enerstrand Sebastian | 1996 | SÖDERTÄLJE | AI2596 | 50 m | 1:50.45 | |
71 | 104 | Rior Niklas | 1997 | SKK | AR4197 | 50 m | ||
72 | 276 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | ||
73 | 61 | Gyllberg Marcus | 1997 | SK NEPTUN | AQ7597 | 50 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |