Ohjelma Grand Prix 2017
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1 Saturday 28 January 2017 10.00
Gren 7, 100m Backstroke Men |
World Seniors: Aaron Peirsol (1983) 51.94 2009-07-09 |
Europe Seniors: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nation Seniors: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
Nation Juniors: Petter Fredriksson (1997) 55.76 2016-05-16 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 178 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | 50 m | 55.53 | ||
2 | 301 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 56.59 | ||
3 | 266 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 57.68 | ||
4 | 29 | Hendrickx Lander | 1994 | VLAAMSE | 50 m | 58.84 | ||
5 | 172 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | 50 m | 59.30 | ||
6 | 164 | Andersson Anton | 1993 | LASS | 50 m | 59.72 | ||
7 | 218 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | 50 m | 59.85 | ||
8 | 168 | Gannholm-Johansson Oskar | 1996 | LASS | 50 m | 59.92 | ||
9 | 31 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 50 m | 1:00.34 | ||
10 | 74 | Olsson Melker | 2000 | ELFSBORG | 50 m | 1:00.67 | ||
11 | 163 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 1:00.82 | ||
12 | 302 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | 50 m | 1:01.11 | ||
13 | 272 | Jonsson Daniel | 1999 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:01.51 | ||
14 | 349 | Meding Isak | 1998 | ÖSA | 50 m | 1:01.69 | ||
15 | 14 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:01.73 | ||
16 | 22 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:01.93 | ||
17 | 214 | Engström Max | 2001 | NKK | 50 m | 1:01.95 | ||
18 | 148 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 1:01.98 | ||
19 | 232 | Nagy Gergö | 1995 | POSEIDON | 50 m | 1:02.10 | ||
20 | 182 | Hinderup Eric | 1998 | MKK | 50 m | 1:02.15 | ||
21 | 67 | Albringer Adam | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 1:02.33 | ||
22 | 157 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 1:02.39 | ||
23 | 308 | Carlsson Jonatan | 2001 | VARBERG | 50 m | 1:02.52 | ||
24 | 37 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 50 m | 1:02.60 | ||
25 | 203 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 1:02.61 | ||
26 | 255 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:02.72 | ||
27 | 268 | Wernqvist Fredric | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:02.84 | ||
28 | 90 | Kroon Gustav | 1998 | HS | 50 m | 1:03.14 | ||
29 | 227 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | 50 m | 1:03.18 | ||
30 | 356 | Cuperus Rick | 1999 | UDDEVALLA | 50 m | 1:03.53 | ||
31 | 117 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:03.62 | ||
32 | 247 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 1:04.07 | ||
33 | 187 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | 50 m | 1:04.23 | ||
34 | 312 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | 50 m | 1:04.59 | ||
35 | 21 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:06.17 | ||
36 | 176 | Andersson Anton | 1997 | MKK | 50 m | 1:07.66 | ||
37 | 383 | Berg Richard | 1998 | SK RAN | 50 m | 1:09.72 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 januari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 20:06 |