Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 1/7 Klockan 15.00. (Insim kl. 13.30)
Heatlista Gren 49
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:24 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 49, 100m Frisim Damer 14-15 |
Finaler (4) |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 1:00.20 2010-07-05 |
|
Beräknad start 15:07 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
366 |
1 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:07.33 |
417 |
2 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:07.02 |
1 |
3 |
Tiril Ask |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:06.92 |
413 |
4 |
Lovis Jernberg |
2002 |
BC7402 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:06.80 |
6 |
5 |
Elise Alme Jensen |
2002 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:06.85 |
27 |
6 |
Camilla Cedres Larsen |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:06.94 |
242 |
7 |
Darja Koutchinskaia |
2003 |
AQ5203 |
LASS |
|
50m |
1:07.02 |
57 |
8 |
Charlotte Stokka |
2003 |
|
Madla SK |
|
50m |
1:07.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
168 |
1 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:06.06 |
357 |
2 |
Lovisa Öhrn |
2002 |
AJ8802 |
NKK |
|
25m |
1:05.88 |
121 |
3 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.71 |
422 |
4 |
Edith Engström |
2002 |
AW7802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:05.26 |
310 |
5 |
Tilda Carlsson |
2003 |
AM2603 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:05.53 |
482 |
6 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
50m |
1:05.76 |
5 |
7 |
Tine Hovden Eidheim |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:05.92 |
43 |
8 |
Ingvild Sirnes |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:06.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
54 |
1 |
Lisa Berg |
2002 |
|
Madla SK |
|
50m |
1:04.87 |
412 |
2 |
Victoria Flyman |
2003 |
AE9203 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:04.55 |
273 |
3 |
Amanda Weiding |
2003 |
BF9803 |
LASS |
|
50m |
1:04.29 |
41 |
4 |
Helene Osnes Vestre |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:03.72 |
143 |
5 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:03.78 |
235 |
6 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
25m |
1:04.36 |
182 |
7 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:04.65 |
470 |
8 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
1:04.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
227 |
1 |
Wilma Holmertz |
2003 |
AD1803 |
LASS |
|
25m |
1:03.41 |
461 |
2 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
1:03.27 |
371 |
3 |
Nellie Myrlander |
2003 |
AA9203 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:03.20 |
410 |
4 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:00.91 |
334 |
5 |
Klara Gårdman |
2002 |
BF8402 |
NKK |
|
25m |
1:02.69 |
12 |
6 |
Stine Rotseth |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:03.23 |
430 |
7 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.39 |
423 |
8 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.62 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2017 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:24 |
|