Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 43
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
21:29 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 43, 100m Bröst Herrar 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 1:08.07 2010-07-04 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
443 |
1 |
Kevin Cao |
2003 |
AX5303 |
ÖSA |
|
25m |
1:32.17 |
109 |
2 |
Dominik Stefanovic |
2003 |
AR9303 |
FINSPÅNG |
|
25m |
1:26.91 |
420 |
3 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:23.48 |
7 |
4 |
Christopher Johnsen Skar |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:22.06 |
271 |
5 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
50m |
1:22.65 |
439 |
6 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
50m |
1:23.81 |
456 |
7 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
50m |
1:27.61 |
209 |
8 |
William Barkehed |
2003 |
AH3903 |
LASS |
|
50m |
1:32.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
416 |
1 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:20.07 |
99 |
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
50m |
1:19.80 |
426 |
3 |
Peter Khabarov |
2002 |
AM6302 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.73 |
191 |
4 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:16.27 |
383 |
5 |
Carl Löfgren |
2003 |
AE7303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:16.49 |
445 |
6 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
50m |
1:17.50 |
47 |
7 |
Fabian Shoghl |
2003 |
|
Madla SK |
|
50m |
1:19.97 |
251 |
8 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
AM2302 |
LASS |
|
25m |
1:21.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
50m |
1:15.75 |
174 |
2 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:15.25 |
146 |
3 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:11.44 |
305 |
4 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:09.71 |
248 |
5 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
25m |
1:11.07 |
314 |
6 |
Elliot Fielder |
2003 |
AD2303 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:11.75 |
112 |
7 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:15.32 |
20 |
8 |
Sander Busterud |
2002 |
|
KristianSA |
|
50m |
1:15.97 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:29 |
|