Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Tilda Öman (2000) 1:08.49 2015-07-03 |
|
Beräknad start 16:56 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1 |
1 |
Tiril Ask |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:17.18 |
369 |
2 |
Thea Jansson |
2003 |
AO1603 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:16.34 |
6 |
3 |
Elise Alme Jensen |
2002 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:15.55 |
94 |
4 |
Lovisa Königsson |
2002 |
BM5602 |
SK ENA |
|
25m |
1:15.11 |
413 |
5 |
Lovis Jernberg |
2002 |
BC7402 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:15.21 |
29 |
6 |
Charlotte Frøiland |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:15.63 |
57 |
7 |
Charlotte Stokka |
2003 |
|
Madla SK |
|
50m |
1:16.48 |
5 |
8 |
Tine Hovden Eidheim |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:17.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
121 |
1 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:14.39 |
371 |
2 |
Nellie Myrlander |
2003 |
AA9203 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:13.36 |
276 |
3 |
Lena Årebo |
2002 |
AJ1202 |
LASS |
|
25m |
1:12.89 |
43 |
4 |
Ingvild Sirnes |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:11.77 |
12 |
5 |
Stine Rotseth |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:12.41 |
54 |
6 |
Lisa Berg |
2002 |
|
Madla SK |
|
50m |
1:13.11 |
38 |
7 |
Mari Nilsen |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:13.79 |
430 |
8 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:14.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
470 |
1 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
1:11.45 |
182 |
2 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:11.23 |
143 |
3 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:10.43 |
449 |
4 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
25m |
1:08.89 |
410 |
5 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:09.57 |
168 |
6 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:11.16 |
334 |
7 |
Klara Gårdman |
2002 |
BF8402 |
NKK |
|
25m |
1:11.24 |
227 |
8 |
Wilma Holmertz |
2003 |
AD1803 |
LASS |
|
25m |
1:11.46 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
13:01 |
|