Program för DM (Östsvenska)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10/6 Klockan 10.00 (Insim kl 08.45)
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Östsvenska Mästerskapen 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
09:08 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Caroline Palm (1992) 1:03.76 2009-07-01 |
Distriktrekord Juniorer: Caroline Palm (1992) 1:03.76 2009-07-01 |
|
Beräknad start 10:25 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
Maria Galic |
1995 |
AD9495 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
|
178 |
4 |
Thea Jansson |
2003 |
AO1603 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:16.34 |
37 |
5 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:19.91 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
131 |
2 |
Amanda Weiding |
2003 |
BF9803 |
LASS |
|
25m |
1:13.89 |
2 |
3 |
Julia Åstrand |
1999 |
AT7499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:13.63 |
132 |
4 |
Lena Årebo |
2002 |
AJ1202 |
LASS |
|
25m |
1:12.89 |
81 |
5 |
Ella Wranå |
2001 |
AH1801 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:13.27 |
99 |
6 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
BA5699 |
LASS |
|
25m |
1:13.84 |
223 |
7 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:15.86 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.65 |
160 |
2 |
Josefine Härdelin |
2001 |
AF4601 |
NKK |
|
25m |
1:12.06 |
123 |
3 |
Matilda Savén |
2000 |
BI0400 |
LASS |
|
25m |
1:11.53 |
159 |
4 |
Klara Gårdman |
2002 |
BF8402 |
NKK |
|
25m |
1:11.24 |
22 |
5 |
Mariam Istiphan |
2001 |
BG4201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:11.41 |
210 |
6 |
Felicia Claesén |
2001 |
BO4201 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:11.66 |
170 |
7 |
Sofia Westerberg |
2002 |
AP9402 |
NKK |
|
25m |
1:12.43 |
45 |
8 |
Wilma Svensson |
2004 |
AG6604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
43 |
1 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:10.88 |
222 |
2 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:10.40 |
111 |
3 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
1:08.82 |
47 |
4 |
Alma Thormalm |
1996 |
AA0296 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:08.44 |
69 |
5 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:08.46 |
70 |
6 |
Ellen Lindeby |
1999 |
AB9699 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:09.80 |
190 |
7 |
Stina Pernius |
2002 |
AL4802 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:10.79 |
75 |
8 |
Anna Sjölund |
2000 |
AG8800 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:11.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
227 |
1 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:06.31 |
168 |
2 |
Sara Thunholm |
1999 |
AF4899 |
NKK |
|
25m |
1:05.33 |
108 |
3 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
25m |
1:04.23 |
64 |
4 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:01.77 |
4 |
5 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:02.89 |
36 |
6 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.19 |
48 |
7 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.52 |
125 |
8 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
25m |
1:06.45 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:08 |
|