Ohjelma Vest Junior/Senior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag kl. 09.00
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:10.57 2016-07-09 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
50m |
1:32.84 |
286 |
4 |
Celeste Pind Therkildsen |
2002 |
0274AU |
VIBORG |
|
50m |
1:26.91 |
118 |
5 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
50m |
1:28.66 |
84 |
6 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
0226BB |
HSK |
|
50m |
1:35.87 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
S 68 |
|
50m |
1:26.41 |
508 |
2 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:24.96 |
255 |
3 |
Signe Ilskov Pedersen |
2001 |
0168AI |
VEJLE |
|
50m |
1:24.68 |
509 |
4 |
Klea Christensen |
2001 |
0196AX |
STRUER |
|
50m |
1:23.93 |
107 |
5 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
0172BA |
HORSENS |
|
50m |
1:24.61 |
78 |
6 |
Heidi Glintborg |
2002 |
0202AP |
H2ODENSE |
|
50m |
1:24.82 |
85 |
7 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
0266AN |
HSK |
|
50m |
1:25.92 |
6 |
8 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:26.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
VEJLE |
|
50m |
1:23.66 |
453 |
2 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
50m |
1:23.00 |
215 |
3 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:22.86 |
96 |
4 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:22.23 |
142 |
5 |
Mette S. Køhler |
2001 |
0192AK |
NYBORG |
|
50m |
1:22.52 |
112 |
6 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
0242AT |
HORSENS |
|
50m |
1:22.94 |
72 |
7 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2ODENSE |
|
50m |
1:23.51 |
206 |
8 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
STM |
|
50m |
1:23.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
479 |
1 |
Mette Baack |
2000 |
0028AU |
AGF |
|
50m |
1:21.94 |
169 |
2 |
Caroline Larsen |
2001 |
0164AG |
RINGE |
|
50m |
1:21.53 |
184 |
3 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
SILKEBORG |
|
50m |
1:20.72 |
3 |
4 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AUNING |
|
50m |
1:20.69 |
465 |
5 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:20.72 |
93 |
6 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:21.49 |
419 |
7 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
1:21.89 |
47 |
8 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
0234AX |
ESBJERG |
|
50m |
1:22.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Trine Dam |
2001 |
0126AT |
HORSENS |
|
50m |
1:19.84 |
82 |
2 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
H2ODENSE |
|
50m |
1:17.17 |
186 |
3 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:16.35 |
238 |
4 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
VEJLE |
|
50m |
1:14.39 |
461 |
5 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:15.01 |
460 |
6 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:16.88 |
232 |
7 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
1:18.70 |
69 |
8 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
ESBJERG |
|
50m |
1:20.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
1:19.34 |
99 |
2 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:17.11 |
35 |
3 |
Nanna Bjørk Barkardottir |
1998 |
9846BE |
ESBJERG |
|
50m |
1:15.70 |
426 |
4 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AALBORG |
|
50m |
1:14.35 |
438 |
5 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
1:14.97 |
242 |
6 |
Mathilde Hansen |
1998 |
9894AS |
VEJLE |
|
50m |
1:16.51 |
57 |
7 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
1:17.71 |
143 |
8 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
1:20.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:19.23 |
43 |
2 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
1:16.88 |
236 |
3 |
Christina Christensen |
2000 |
0046AO |
VEJLE |
|
50m |
1:15.23 |
496 |
4 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
AGF |
|
50m |
1:12.83 |
462 |
5 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:14.85 |
273 |
6 |
Kathrine Fog |
2000 |
0072BC |
VIBORG |
|
50m |
1:16.45 |
254 |
7 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
VEJLE |
|
50m |
1:17.63 |
40 |
8 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
50m |
1:20.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|