Ohjelma Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
50m |
2:24.28 |
158 |
2 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
50m |
2:21.32 |
396 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
2:20.65 |
353 |
4 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.00 |
366 |
5 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
50m |
2:20.26 |
234 |
6 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
2:20.95 |
452 |
7 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERØD |
|
50m |
2:23.91 |
173 |
8 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:44.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
SLAGELSE |
|
50m |
2:17.73 |
368 |
2 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
2:17.01 |
79 |
3 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:16.49 |
95 |
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:16.37 |
292 |
5 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:16.44 |
423 |
6 |
Sara Mortensen |
2001 |
0136AW |
VI39 |
|
50m |
2:16.72 |
453 |
7 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
2:17.56 |
417 |
8 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:18.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
419 |
1 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
2:15.76 |
194 |
2 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
2:15.38 |
354 |
3 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:14.74 |
68 |
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:14.48 |
255 |
5 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
2:14.61 |
436 |
6 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
GSK |
|
50m |
2:15.11 |
372 |
7 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
50m |
2:15.63 |
240 |
8 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
50m |
2:16.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:12.56 |
359 |
2 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:10.28 |
298 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:07.92 |
69 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:04.16 |
341 |
5 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
2:07.34 |
365 |
6 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
50m |
2:09.85 |
229 |
7 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
2:12.04 |
206 |
8 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:14.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
50m |
2:12.53 |
231 |
2 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
2:10.07 |
420 |
3 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
50m |
2:07.82 |
282 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:01.90 |
213 |
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
2:05.60 |
10 |
6 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
2:09.61 |
62 |
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:11.90 |
376 |
8 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
2:14.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
2:12.11 |
250 |
2 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
2:10.01 |
344 |
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
2:07.62 |
284 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:01.58 |
72 |
5 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:04.74 |
180 |
6 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
2:08.18 |
142 |
7 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:11.30 |
242 |
8 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
2:13.90 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|