2019-07-23   09:06:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 & 2 2017, Växjö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 21
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  13:55   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (6) 
Beräknad start 15:11 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
61  Dennis Micin  2002  AX3902  KARLSKRONA    25m   
152  Viktor Mattsson  2005  AK2505  VÄXJÖ SS    25m  1:50.77 
147  Mattias Jönsson  2006  AI8906  VÄXJÖ SS    25m  1:41.98 
149  Fabian Kelemit  2004  AO5904  VÄXJÖ SS    25m  1:42.31 
148  Axel Kans  2005  AL6505  VÄXJÖ SS    25m   
169  Joel Hughes  2005  AP5705  ÄLMHULT    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
184  Mircea Gabriel Hristodor  2004  AT8904  VÄXJÖ SS    25m  1:41.96 
110  Vincent Nyberg  2006  AA4106  VÄRNAMO SS    50m  1:40.61 
144  Ludvig Hjelmberg  2006  AC9506  VÄXJÖ SS    25m  1:34.93 
36  Albin Mägiste  2003  AD4903  KALMAR SS    25m  1:33.05 
150  Linus Kling  2004  AO2504  VÄXJÖ SS    25m  1:34.33 
140  Hugo Hermansson  2004  AO6904  VÄXJÖ SS    25m  1:39.50 
174  Daniel Shebalin  2002  AT2102  ÄLMHULT    25m  1:41.06 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Fabian Lagström  2004  AP8504  OSKARSHAMN    25m  1:31.75 
95  Pontus Fransson  2003  AF1503  HVETLANDA    25m  1:30.53 
142  Anton Hjelmberg  2001  AR1701  VÄXJÖ SS    25m  1:26.49 
180  Victor Löndal  2003  AF6503  MARKARYD    25m  1:22.47 
117  Jonathan Thelin  2003  AT3303  VÄRNAMO SS    25m  1:24.46 
143  Erik Hjelmberg  2003  AR0103  VÄXJÖ SS    25m  1:30.33 
25  Jesper Gunnarsson  2004  AJ8104  KALMAR SS    25m  1:31.69 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Hugo Ringblom  2004  AB2104  VÄRNAMO SS    25m  1:21.42 
16  Fabian Sprenger  2000  AV1900  EMMABODA    25m  1:20.88 
178  Erik Wiloboken  2002  AC9302  ÄLMHULT    25m  1:20.74 
81  Edvin Karlsson  2004  AO3904  OSKARSHAMN    25m  1:19.46 
63  Elias Nilsson  2002  AD9502  KARLSKRONA    25m  1:19.56 
135  Bilal Gadajev  2001  AV0901  VÄXJÖ SS    25m  1:20.81 
136  Mats Gadajev  2002  AS3302  VÄXJÖ SS    25m  1:21.04 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Ludvig Hallum  2003  AQ6903  VÄXJÖ SS    25m  1:18.86 
71  Hannes Wrenne  2004  AC4304  KARLSKRONA    25m  1:15.58 
51  Marcus Barkrot  2002  AD7502  KARLSKRONA    25m  1:11.21 
50  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    25m  1:09.33 
54  Viktor Carlsson  2000  AB4300  KARLSKRONA    25m  1:10.31 
44  Philip Turkowitch  2003  AY0703  KALMAR SS    25m  1:15.54 
131  Alvin Eriksson  2003  AQ3703  VÄXJÖ SS    25m  1:17.53 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  David Marcusson  2001  AU6701  KALMAR SS    25m  1:09.23 
William Kerman  2001  AA6501  ANDERSTORP    25m  1:03.38 
115  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  1:02.24 
27  Anton Hong  2000  AI8900  KALMAR SS    25m  1:00.57 
134  Gustav Franzén  2000  AU1300  VÄXJÖ SS    25m  1:02.20 
11  Gustaf Mild  1997  AE6397  ANDERSTORP    25m  1:02.78 
163  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    25m  1:06.76 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  13:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner