2019-07-23   09:08:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 & 2 2017, Växjö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 17
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  07:52   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 17, 100m Frisim Herrar  Finaler (8) 
Beräknad start 10:07 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
148  Axel Kans  2005  AL6505  VÄXJÖ SS    25m   
Tony Kerman  2005  AP8705  ANDERSTORP    25m  1:34.53 
133  Lukas Fogelström  2005    VÄXJÖ SS    25m   
61  Dennis Micin  2002  AX3902  KARLSKRONA    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Oscar Wallenberg  2004  AS0704  OSKARSHAMN    25m  1:33.50 
150  Linus Kling  2004  AO2504  VÄXJÖ SS    25m  1:29.19 
149  Fabian Kelemit  2004  AO5904  VÄXJÖ SS    25m  1:26.14 
25  Jesper Gunnarsson  2004  AJ8104  KALMAR SS    25m  1:21.63 
144  Ludvig Hjelmberg  2006  AC9506  VÄXJÖ SS    25m  1:24.76 
152  Viktor Mattsson  2005  AK2505  VÄXJÖ SS    25m  1:28.01 
169  Joel Hughes  2005  AP5705  ÄLMHULT    25m  1:29.72 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
101  Albin Malmberg  2002  AE9902  HVETLANDA    50m  1:21.43 
147  Mattias Jönsson  2006  AI8906  VÄXJÖ SS    25m  1:20.66 
36  Albin Mägiste  2003  AD4903  KALMAR SS    25m  1:19.36 
111  Hugo Ringblom  2004  AB2104  VÄRNAMO SS    25m  1:16.78 
110  Vincent Nyberg  2006  AA4106  VÄRNAMO SS    25m  1:17.36 
184  Mircea Gabriel Hristodor  2004  AT8904  VÄXJÖ SS    25m  1:20.23 
143  Erik Hjelmberg  2003  AR0103  VÄXJÖ SS    25m  1:21.02 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
95  Pontus Fransson  2003  AF1503  HVETLANDA    25m  1:15.89 
43  Rasmus Svensson  2003  AM9303  KALMAR SS    25m  1:15.22 
142  Anton Hjelmberg  2001  AR1701  VÄXJÖ SS    25m  1:12.42 
117  Jonathan Thelin  2003  AT3303  VÄRNAMO SS    25m  1:10.62 
81  Edvin Karlsson  2004  AO3904  OSKARSHAMN    25m  1:11.41 
178  Erik Wiloboken  2002  AC9302  ÄLMHULT    25m  1:13.05 
82  Fabian Lagström  2004  AP8504  OSKARSHAMN    25m  1:15.22 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Mats Gadajev  2002  AS3302  VÄXJÖ SS    25m  1:08.88 
135  Bilal Gadajev  2001  AV0901  VÄXJÖ SS    25m  1:06.32 
173  Johan Nilsson  2001  AC4501  ÄLMHULT    25m  1:05.27 
53  Oscar Bergelin  2001  AC3901  KARLSKRONA    25m  1:04.51 
44  Philip Turkowitch  2003  AY0703  KALMAR SS    25m  1:05.13 
131  Alvin Eriksson  2003  AQ3703  VÄXJÖ SS    25m  1:05.83 
28  Arvid Johansson  2001  AQ8501  KALMAR SS    25m  1:07.08 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  William Svensson  2003  AB9103  KARLSKRONA    25m  1:03.98 
63  Elias Nilsson  2002  AD9502  KARLSKRONA    25m  1:03.60 
34  David Marcusson  2001  AU6701  KALMAR SS    25m  1:02.97 
163  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    25m  1:02.20 
71  Hannes Wrenne  2004  AC4304  KARLSKRONA    25m  1:02.50 
84  Carl Löfgren  2003  AE7303  OSKARSHAMN    25m  1:03.46 
137  Ludvig Hallum  2003  AQ6903  VÄXJÖ SS    25m  1:03.93 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Joakim Månsson  2001  AZ8501  ÄLMHULT    25m  1:01.62 
125  Kemal Cikota  2002  AS0102  VÄXJÖ SS    25m  1:00.28 
160  Anton Strand  2003  AH8903  VÄXJÖ SS    25m  1:00.21 
51  Marcus Barkrot  2002  AD7502  KARLSKRONA    25m  59.70 
120  Oskar Axandersson  2002  AN7502  VÄXJÖ SS    25m  59.78 
54  Viktor Carlsson  2000  AB4300  KARLSKRONA    25m  1:00.23 
10  Anti Kähr  2001  AM4701  ANDERSTORP    25m  1:01.55 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    25m  58.16 
129  Mirza Dzafic  2000  AP5100  VÄXJÖ SS    25m  56.64 
11  Gustaf Mild  1997  AE6397  ANDERSTORP    25m  56.12 
27  Anton Hong  2000  AI8900  KALMAR SS    25m  53.97 
William Kerman  2001  AA6501  ANDERSTORP    25m  55.88 
115  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  56.61 
134  Gustav Franzén  2000  AU1300  VÄXJÖ SS    25m  57.04 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  07:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner