2019-07-22   03:26:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 & 2 2017, Växjö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  07:52   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 14, 200m Frisim Damer  Finaler (9) 
Beräknad start 09:00 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
156  Matilda Sander  2004  BT0804  VÄXJÖ SS    25m   
158  Ella Sjö  2006  AT1606  VÄXJÖ SS    25m   
56  Filippa Hansson  2004  AD8804  KARLSKRONA    25m   
153  Elsa Merbom  2005  AR5605  VÄXJÖ SS    25m   
139  Ella Harrysson  2005  AR4605  VÄXJÖ SS    25m   
52  Elsa Bergelin  2004  AH0204  KARLSKRONA    25m   

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Vilma Fransson  2004  AG2204  HVETLANDA    25m   
157  Agnes Sjö  2004  BE9204  VÄXJÖ SS    25m  3:34.42 
42  Hedda Strandberg  2004  AH5404  KALMAR SS    25m  3:23.14 
105  Emelie Jansson  2006  AF0606  VÄRNAMO SS    25m  3:12.43 
127  Selma Damkilde  2004  BK2804  VÄXJÖ SS    25m  3:21.96 
146  Alice Hässlebro  2004  BF8404  VÄXJÖ SS    25m  3:24.47 
183  Nina Gustavsson  2006  AT2206  VÄXJÖ SS    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Mara Nichitelea  2006  AM3406  VÄRNAMO SS    25m  3:11.87 
18  Olivia Andersson Jansen  2005  AZ6405  KALMAR SS    25m  3:07.50 
124  Molly Bäckström  2004  BK3204  VÄXJÖ SS    25m  3:05.06 
114  Ella Stensson  2005  AC1605  VÄRNAMO SS    25m  3:01.66 
165  Siri Wibert  2004  AY8204  VÄXJÖ SS    25m  3:01.80 
155  Lily Provencher  2005  AR6605  VÄXJÖ SS    25m  3:05.24 
35  Sofia Marcusson  2005  AL1805  KALMAR SS    25m  3:09.81 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Nina Mirkhan  2006  AD3806  VÄRNAMO SS    25m  3:00.83 
141  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  BF9404  VÄXJÖ SS    25m  3:00.35 
154  Kajsa Månsson  2003  BL0803  VÄXJÖ SS    25m  2:59.47 
102  Tindra Åkerblom  2003  AH7603  HVETLANDA    25m  2:52.78 
33  Viktoria Loo  2004  AH3604  KALMAR SS    25m  2:59.42 
15  Meja Hansson  2003  BI9203  EMMABODA    25m  3:00.30 
77  Ida Ekström  2005  AG3805  OSKARSHAMN    25m  3:00.36 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Vanja Magnusson  2004  AH7604  VÄXJÖ SS    25m  2:52.60 
145  Zandra Hultqvist  2004  AH8604  VÄXJÖ SS    25m  2:52.34 
109  Felicia Nyberg  2004  AC0204  VÄRNAMO SS    25m  2:50.23 
126  Elin Cronqvist  2005  AI1405  VÄXJÖ SS    25m  2:49.64 
14  Betiel Embaie  2003  BI1403  EMMABODA    25m  2:49.69 
Ellinor Andersson  2003  BB4203  ALVESTA SS    25m  2:51.58 
29  Elin Jämtin  2003  BL6803  KALMAR SS    25m  2:52.57 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    25m  2:47.26 
Wilma Åstrand  2002  AR6402  ALVESTA SS    25m  2:45.05 
55  Thea Greco  2004  AA4604  KARLSKRONA    25m  2:40.68 
166  Lina Exerman  2002  BA3402  ÄLMHULT    50m  2:39.91 
26  Anna Hofer  2000  BQ4600  KALMAR SS    25m  2:40.10 
Emilia Ericson  2003  BS8803  ANDERSTORP    25m  2:44.93 
132  Aimée Estrada Hermansson  2003  AT7403  VÄXJÖ SS    25m  2:46.05 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Aurora Nilsson  2002  AL9602  KARLSKRONA    25m  2:38.96 
119  Tilda Arthursson  2003  BD7603  VÄXJÖ SS    25m  2:36.40 
161  Louise Strand  2005  AL3805  VÄXJÖ SS    25m  2:34.83 
17  Lisa Andersson  2001  BC0601  KALMAR SS    50m  2:33.20 
24  Jenny Fröstberg  2002  AD1602  KALMAR SS    25m  2:34.48 
164  Alva Wardrum  2003  AQ1805  VÄXJÖ SS    25m  2:34.91 
106  Jennifer Jingmark  2003  AO0603  VÄRNAMO SS    25m  2:36.57 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Tove Gustafsson  2004  AH7204  ALVESTA SS    25m  2:30.59 
37  Tilda Nordén  2001  BP6601  KALMAR SS    25m  2:28.66 
75  Emma Caufield  2000  BS4400  OSKARSHAMN    25m  2:28.44 
48  Annie Johansson  2002  AA2602  KARLSHAMN    25m  2:26.38 
123  Sanna Bodsjö  2003  AD6203  VÄXJÖ SS    25m  2:28.40 
130  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  BC2604  VÄXJÖ SS    25m  2:28.64 
58  Siri Lindén  2005  AF2205  KARLSKRONA    25m  2:29.09 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Tilde Wolfgang  2001  AH7601  KALMAR SS    25m  2:25.39 
60  Emma Ljungcrantz  2001  AR7401  KARLSKRONA    25m  2:21.02 
121  Ebba Bergström  2000  AZ3200  VÄXJÖ SS    25m  2:18.70 
68  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    25m  2:11.58 
Julia Åstrand  1999  AT7499  ALVESTA SS    25m  2:18.44 
116  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  2:19.47 
45  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    25m  2:21.71 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  07:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner