2019-11-14   07:20:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 & 2 2017, Växjö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 & 2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  14:55   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 10, 200m Medley Damer  Finaler (9) 
Beräknad start 16:42 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
183  Nina Gustavsson  2006  AT2206  VÄXJÖ SS    25m   
139  Ella Harrysson  2005  AR4605  VÄXJÖ SS    25m   
155  Lily Provencher  2005  AR6605  VÄXJÖ SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
77  Ida Ekström  2005  AG3805  OSKARSHAMN    25m   
18  Olivia Andersson Jansen  2005  AZ6405  KALMAR SS    25m   
56  Filippa Hansson  2004  AD8804  KARLSKRONA    25m   
38  Tess Nordström  2005  AR1605  KALMAR SS    25m   
72  Julia Almquist  2007  AD4407  OSKARSHAMN    25m   
168  Anna Hevesi  2001  BV0801  ÄLMHULT    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Vilma Fransson  2004  AG2204  HVETLANDA    25m  4:03.57 
127  Selma Damkilde  2004  BK2804  VÄXJÖ SS    25m  3:46.76 
157  Agnes Sjö  2004  BE9204  VÄXJÖ SS    25m  3:39.94 
114  Ella Stensson  2005  AC1605  VÄRNAMO SS    25m  3:38.87 
33  Viktoria Loo  2004  AH3604  KALMAR SS    25m  3:39.87 
108  Mara Nichitelea  2006  AM3406  VÄRNAMO SS    25m  3:42.59 
182  Frida Engvall  2004  BF0604  VÄXJÖ SS    25m  3:49.60 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Alice Hässlebro  2004  BF8404  VÄXJÖ SS    25m  3:37.80 
107  Nina Mirkhan  2006  AD3806  VÄRNAMO SS    25m  3:29.91 
118  Towe Andersson  2005  AC8605  VÄXJÖ SS    25m  3:27.50 
165  Siri Wibert  2004  AY8204  VÄXJÖ SS    25m  3:24.43 
126  Elin Cronqvist  2005  AI1405  VÄXJÖ SS    25m  3:24.72 
80  Ebba Håkansson  2003  AJ6203  OSKARSHAMN    25m  3:28.63 
105  Emelie Jansson  2006  AF0606  VÄRNAMO SS    25m  3:30.66 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Melisa Bahtagic  2005  AC7405  OSKARSHAMN    25m  3:20.41 
124  Molly Bäckström  2004  BK3204  VÄXJÖ SS    25m  3:17.74 
154  Kajsa Månsson  2003  BL0803  VÄXJÖ SS    25m  3:17.45 
145  Zandra Hultqvist  2004  AH8604  VÄXJÖ SS    25m  3:15.87 
14  Betiel Embaie  2003  BI1403  EMMABODA    25m  3:16.69 
141  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  BF9404  VÄXJÖ SS    25m  3:17.55 
29  Elin Jämtin  2003  BL6803  KALMAR SS    25m  3:20.35 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
104  Hilma Ihreborn  2005  AW7205  VÄRNAMO SS    25m  3:12.91 
13  Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    25m  3:08.20 
151  Vanja Magnusson  2004  AH7604  VÄXJÖ SS    25m  3:07.61 
161  Louise Strand  2005  AL3805  VÄXJÖ SS    25m  3:05.68 
55  Thea Greco  2004  AA4604  KARLSKRONA    25m  3:07.01 
49  Sigrid Lundström  2003  AB9403  KARLSHAMN    25m  3:07.91 
78  Johanna Fransson  2004  AT6404  OSKARSHAMN    25m  3:11.90 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Ellinor Andersson  2003  BB4203  ALVESTA SS    25m  3:04.80 
132  Aimée Estrada Hermansson  2003  AT7403  VÄXJÖ SS    25m  2:57.96 
58  Siri Lindén  2005  AF2205  KARLSKRONA    25m  2:57.33 
24  Jenny Fröstberg  2002  AD1602  KALMAR SS    25m  2:53.68 
22  Hannah Bondeson  2003  AE9603  KALMAR SS    25m  2:56.77 
164  Alva Wardrum  2003  AQ1805  VÄXJÖ SS    25m  2:57.47 
Wilma Åstrand  2002  AR6402  ALVESTA SS    25m  3:01.59 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Trulsa Holm  2001  BG2601  KARLSKRONA    25m  2:53.35 
106  Jennifer Jingmark  2003  AO0603  VÄRNAMO SS    25m  2:52.07 
62  Aurora Nilsson  2002  AL9602  KARLSKRONA    25m  2:51.37 
Tove Gustafsson  2004  AH7204  ALVESTA SS    25m  2:46.84 
12  Matilda Mild  2001  AK1401  ANDERSTORP    25m  2:50.38 
166  Lina Exerman  2002  BA3402  ÄLMHULT    25m  2:51.63 
74  Nora Björklund  2003  BA4803  OSKARSHAMN    25m  2:53.22 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  2:40.94 
69  Ella Simander  2002  AU4802  KARLSKRONA    25m  2:38.18 
45  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    25m  2:34.43 
67  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA    25m  2:24.54 
68  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    25m  2:28.16 
40  Anna Sjölund  2000  AG8800  KALMAR SS    25m  2:35.35 
123  Sanna Bodsjö  2003  AD6203  VÄXJÖ SS    25m  2:40.33 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  14:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner