Startliste for UGP2 2017, Sjöbo
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
13:14 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer |
Finaler (15) |
Beräknad start 16:24 |
Heat 1 (15) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
Gabriella Mattsson |
2004 |
BF7204 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
|
404 |
4 |
Emelie Stridh |
2004 |
AW3404 |
POSEIDON |
|
25m |
|
366 |
5 |
Alva Bergstrand |
2003 |
BM9403 |
POSEIDON |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
405 |
1 |
Noa Szabó |
2004 |
BX3204 |
POSEIDON |
|
25m |
|
315 |
2 |
Wilma Lundius |
2004 |
AJ9604 |
LANDSKRONA |
|
25m |
3:10.25 |
43 |
3 |
Alice Carlqvist-Seger |
2004 |
AJ9404 |
KSLS |
|
25m |
3:06.98 |
100 |
4 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
3:03.76 |
9 |
5 |
Isabelle Blücher |
2003 |
BS3803 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
3:05.93 |
342 |
6 |
Agnes Ljungberg |
2004 |
AS8204 |
SK LÖDDE |
|
25m |
3:07.12 |
403 |
7 |
Mira Sandberg |
2004 |
BS8204 |
POSEIDON |
|
25m |
3:13.53 |
303 |
8 |
Isabella Djuric |
2004 |
BJ1204 |
LANDSKRONA |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
419 |
1 |
Nike Källkvist |
2004 |
AZ5204 |
VELLINGE-N |
|
25m |
3:00.27 |
250 |
2 |
Nora Öhlin |
2000 |
BR1400 |
SK TRITON |
|
25m |
2:54.67 |
263 |
3 |
Marina Jönsson |
2004 |
BB0804 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:49.66 |
30 |
4 |
Anna Elming |
2002 |
AX8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:48.83 |
267 |
5 |
Liv Martinsson |
2004 |
BB7604 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:49.16 |
371 |
6 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
25m |
2:49.98 |
316 |
7 |
Fanny Moreau |
2003 |
AF3603 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:55.95 |
131 |
8 |
Hilma Sörum |
2004 |
AX3204 |
MKK |
|
25m |
3:02.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
1 |
Cecilia Pettersson |
2003 |
AR2803 |
HS |
|
25m |
2:46.13 |
428 |
2 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
AN2404 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:45.24 |
429 |
3 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:44.91 |
400 |
4 |
Julia Rieschel |
2003 |
BF8203 |
POSEIDON |
|
25m |
2:43.84 |
21 |
5 |
Estelle Allard |
2003 |
AX3203 |
HS |
|
25m |
2:43.89 |
418 |
6 |
Nellie Korunovska Skyttma |
2004 |
AT3804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:45.16 |
391 |
7 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
25m |
2:45.65 |
415 |
8 |
Cornelia Hökmark |
2002 |
BD6802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:48.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
310 |
1 |
Fanny Hess |
2004 |
AD4404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:41.84 |
165 |
2 |
Alva Stenebo |
2003 |
AY6403 |
S 71 |
|
25m |
2:40.56 |
282 |
3 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIK |
|
25m |
2:39.40 |
83 |
4 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
BG1803 |
MKK |
|
25m |
2:39.09 |
50 |
5 |
Maja Fling |
2001 |
BF9601 |
KSLS |
|
25m |
2:39.24 |
262 |
6 |
Frida Johansson |
2001 |
BQ6601 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:39.80 |
309 |
7 |
Emma Hassling |
2004 |
AD5404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:41.64 |
392 |
8 |
Sofia Lund |
2003 |
BP4803 |
POSEIDON |
|
25m |
2:43.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Dikte Lagergren |
2003 |
BV9203 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:37.76 |
436 |
2 |
Tova Kjellberg |
2004 |
AF5204 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:37.51 |
208 |
3 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:35.70 |
321 |
4 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:34.97 |
14 |
5 |
Amanda Lindahl Andersson |
2002 |
BC9202 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:35.22 |
426 |
6 |
Elin Svensson |
2002 |
AW3802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:36.22 |
29 |
7 |
Arianna Bardelli |
2002 |
BQ8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:37.69 |
12 |
8 |
Elma Kjellin |
2003 |
AT5203 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:38.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Michelle Nguyen |
2002 |
AW7602 |
KSLS |
|
25m |
2:33.68 |
171 |
2 |
Emy Ek |
2003 |
BK3403 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:32.40 |
376 |
3 |
Sofia Hake |
2003 |
BD4403 |
POSEIDON |
|
25m |
2:32.01 |
54 |
4 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
25m |
2:31.41 |
72 |
5 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
2:31.73 |
308 |
6 |
Katja Haglund |
2003 |
BW9203 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:32.04 |
273 |
7 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
AS4499 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:32.85 |
230 |
8 |
Felicia Jartelius |
2001 |
AS6601 |
SK TRITON |
|
25m |
2:34.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:30.67 |
301 |
2 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:30.07 |
379 |
3 |
Siri Hägg |
2002 |
BA0202 |
POSEIDON |
|
25m |
2:29.47 |
269 |
4 |
Sara Melgar |
2002 |
AA8602 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:29.12 |
191 |
5 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:29.35 |
314 |
6 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:29.53 |
219 |
7 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
25m |
2:30.59 |
236 |
8 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
2:30.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
36 |
1 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
AV2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:28.88 |
423 |
2 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:28.71 |
226 |
3 |
Amalia Degler |
2001 |
AG2601 |
SK TRITON |
|
25m |
2:28.40 |
363 |
4 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
25m |
2:27.25 |
365 |
5 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
25m |
2:27.52 |
8 |
6 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:28.42 |
272 |
7 |
Irma Nilsson |
2004 |
AD5204 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:28.77 |
228 |
8 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
AC2800 |
SK TRITON |
|
25m |
2:29.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
256 |
1 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:26.68 |
336 |
2 |
Filippa Dihle |
2003 |
AR6203 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:25.73 |
238 |
3 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
25m |
2:24.43 |
211 |
4 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:23.76 |
150 |
5 |
Lovisa Sjögren |
1999 |
BC7499 |
SK RAN |
|
25m |
2:24.25 |
246 |
6 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
SK TRITON |
|
25m |
2:25.57 |
28 |
7 |
Julia Andersson |
2003 |
AP9803 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:25.77 |
24 |
8 |
Anna Nilsson |
2003 |
BF3203 |
HS |
|
25m |
2:27.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
1 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
25m |
2:22.28 |
116 |
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
2:22.03 |
302 |
3 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:21.50 |
62 |
4 |
Saga Nyborg |
2003 |
AK9603 |
KSLS |
|
25m |
2:21.15 |
377 |
5 |
Tova Hegardt |
2002 |
AV3802 |
POSEIDON |
|
25m |
2:21.39 |
255 |
6 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:21.91 |
81 |
7 |
Ida Björkdahl |
2002 |
AJ4202 |
MKK |
|
25m |
2:22.18 |
312 |
8 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:22.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
109 |
1 |
Tove Lennartsson |
2000 |
AM1800 |
MKK |
|
25m |
2:20.73 |
381 |
2 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:20.67 |
58 |
3 |
Thilde Lantz |
2001 |
AX6201 |
KSLS |
|
25m |
2:19.48 |
283 |
4 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIK |
|
25m |
2:19.25 |
358 |
5 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:19.28 |
289 |
6 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:20.62 |
222 |
7 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
2:20.69 |
161 |
8 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
25m |
2:21.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Alice Tufvesson |
2003 |
AX5403 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:18.44 |
6 |
2 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
50m |
2:17.46 |
446 |
3 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:16.70 |
407 |
4 |
Linn Tufvesson |
2001 |
AT5201 |
POSEIDON |
|
25m |
2:16.54 |
398 |
5 |
Ditte Oredsson |
2003 |
AM9403 |
POSEIDON |
|
25m |
2:16.62 |
85 |
6 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
50m |
2:17.41 |
291 |
7 |
Hedda Nilsson-Halvardsson |
2001 |
aq3601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:18.18 |
370 |
8 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
BA0200 |
POSEIDON |
|
25m |
2:19.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
15 |
1 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:16.08 |
156 |
2 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
25m |
2:15.78 |
317 |
3 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:14.80 |
437 |
4 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:13.91 |
274 |
5 |
Isabelle Odén |
2002 |
AY6802 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:14.21 |
99 |
6 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
2:15.53 |
217 |
7 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
AE4603 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:15.93 |
209 |
8 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:16.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
442 |
1 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:13.16 |
167 |
2 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
AU5499 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:10.35 |
5 |
3 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:08.78 |
164 |
4 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
2:04.86 |
155 |
5 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
2:06.20 |
101 |
6 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
MKK |
|
25m |
2:09.58 |
39 |
7 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:13.07 |
281 |
8 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:13.67 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
13:14 |
|