Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 704
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 704, 200m Rygsvømning Drenge |
Finaler (3) |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
245 |
3 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:38.14 |
256 |
4 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:38.82 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 2 (3) (Årg. 2005-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
325 |
3 |
Grigory Selivanov |
2004 |
0499AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
3:13.87 |
167 |
4 |
Sylvester Wichmann Meisne |
2005 |
0567AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 3 (3) (Årg. 2003-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Mikkel Hemmingsen |
2002 |
0283AK |
VEST |
|
50m |
2:37.69 |
271 |
2 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:31.17 |
237 |
3 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:26.08 |
282 |
4 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:29.15 |
215 |
5 |
Harry Petersson |
2002 |
AM9302 |
KSLS |
|
50m |
2:36.31 |
360 |
6 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
0239AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:37.78 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|