Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 402
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 402, 50m Frisvømning Drenge |
Finaler (9) |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
136 |
2 |
Nikolaj Pedersen |
2007 |
|
HELSINGE |
|
50m |
55.28 |
140 |
3 |
André Vester |
2004 |
0401AP |
HELSINGE |
|
50m |
44.54 |
115 |
4 |
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
|
HELSINGE |
|
50m |
51.71 |
112 |
5 |
William Foged |
2008 |
|
HELSINGE |
|
50m |
1:07.48 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Victor Christiansen |
2004 |
0435AN |
HELSINGE |
|
50m |
40.03 |
301 |
2 |
Thor Bjørn Skinne |
2003 |
0363AQ |
SOLRØD |
|
50m |
39.62 |
129 |
3 |
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
0691AE |
HELSINGE |
|
50m |
36.40 |
134 |
4 |
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
0445AA |
HELSINGE |
|
50m |
36.69 |
367 |
5 |
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
FARUM |
|
25m |
39.65 |
288 |
6 |
Martin Daniele |
2006 |
0691AH |
SOLRØD |
|
50m |
43.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Thorbjørn Bjerrum |
2004 |
0495AN |
VEST |
|
50m |
36.20 |
325 |
2 |
Grigory Selivanov |
2004 |
0499AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
34.78 |
364 |
3 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
31.42 |
37 |
4 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
50m |
32.42 |
158 |
5 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
34.96 |
117 |
6 |
Tobias Frederiksen |
2006 |
0657AC |
HELSINGE |
|
50m |
36.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Alens Daugelis |
2002 |
0275AJ |
FARUM |
|
50m |
31.39 |
247 |
2 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
31.25 |
50 |
3 |
Boris Steenberg |
2002 |
0215AE |
FARUM |
|
50m |
30.89 |
343 |
4 |
Martin Jacobsen |
2002 |
0267AL |
VEST |
|
50m |
31.23 |
28 |
5 |
Simon Als-Nielsen |
2003 |
0383AG |
FARUM |
|
50m |
31.25 |
160 |
6 |
Marcus Artmann |
2002 |
0277AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
31.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Benjamin Hougaard |
2003 |
0327AM |
FARUM |
|
50m |
30.74 |
310 |
2 |
Michael Elliks |
2002 |
0207AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
29.87 |
360 |
3 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
0239AD |
GENTOFTE |
|
50m |
29.76 |
271 |
4 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
29.80 |
68 |
5 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.11 |
361 |
6 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
50m |
30.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
Simon Bergendorff |
2002 |
0285AR |
VAT CPH-MK |
|
50m |
29.65 |
332 |
2 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
29.57 |
40 |
3 |
Johannes K. Larsen |
2002 |
0257AE |
FARUM |
|
50m |
29.45 |
346 |
4 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
50m |
29.51 |
263 |
5 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
50m |
29.59 |
80 |
6 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.15 |
328 |
2 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
0357AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
29.11 |
151 |
3 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
28.66 |
237 |
4 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
28.71 |
282 |
5 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
50m |
29.15 |
36 |
6 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
29.23 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2005-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
33.69 |
47 |
2 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
32.23 |
116 |
3 |
Lukas Frederiksen |
2004 |
0473AL |
HELSINGE |
|
50m |
31.40 |
39 |
4 |
Mats Krüger |
2004 |
0497AI |
FARUM |
|
50m |
31.83 |
326 |
5 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.91 |
164 |
6 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
50m |
34.70 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 2003-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
50m |
28.61 |
296 |
2 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
50m |
27.12 |
79 |
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.79 |
65 |
4 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
26.98 |
44 |
5 |
Rasmus Thode Møller |
2002 |
0281AR |
FARUM |
|
50m |
27.73 |
286 |
6 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
50m |
28.63 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|