Program för Öresund Meeting 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
Öresund Meeting 2017 |
|
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
15:53 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 38, 100m Fjärilsim Fl.16år oä |
Finaler (5) |
2013: Alexandra Berg, Helsingborgs Simsällskap, 1:03.04 |
2014: Louise Hansson, Helsingborgs Simsällskap, 58.36 |
2015: Louise Hansson, Helsingborgs Simsällskap, 57.83 |
2016: Ronja Wikström, Helsingborgs Simsällskap, 1:02.17 |
|
Beräknad start 18:24 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
331 |
0 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:18.31 |
769 |
1 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:17.55 |
751 |
2 |
Klara Bennehed |
1997 |
AB4897 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
1:15.47 |
559 |
3 |
Klara Stigsson |
2001 |
AL0201 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:13.84 |
888 |
4 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.65 |
365 |
5 |
Erika Grüneberger |
2001 |
AZ6201 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.81 |
394 |
6 |
Therese Pålsson |
2001 |
BJ4401 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.00 |
896 |
7 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:15.54 |
253 |
8 |
Elin Sjö |
2001 |
AX5801 |
SS IDEN |
|
25m |
1:17.85 |
296 |
9 |
Jennie Johansson |
2001 |
AX0401 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:19.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
390 |
0 |
Elin Norrman |
2001 |
AX4601 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.25 |
610 |
1 |
Ida Borg |
1997 |
AB8897 |
SK TRITON |
|
25m |
1:12.50 |
139 |
2 |
Hanna Maigren |
2001 |
BL8401 |
HS |
|
25m |
1:11.27 |
486 |
3 |
Ellen Torkelsson |
2000 |
AD4800 |
OSBY SS |
|
25m |
1:10.88 |
80 |
4 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
50m |
1:10.53 |
252 |
5 |
Sara Nilsson |
1998 |
AF3498 |
SS IDEN |
|
25m |
1:10.84 |
799 |
6 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:11.06 |
779 |
7 |
Tilde Larsson |
2001 |
AT5801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:12.19 |
891 |
8 |
Clara Qvade Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
25m |
1:12.57 |
366 |
9 |
Lovisa Gröndahl |
2000 |
AW7400 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
0 |
Alva Ericsson |
2000 |
AN8200 |
HS |
|
25m |
1:10.33 |
844 |
1 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:09.35 |
173 |
2 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
25m |
1:09.19 |
123 |
3 |
Emmie Lennberger |
2000 |
AN7200 |
HS |
|
25m |
1:09.11 |
480 |
4 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
25m |
1:08.56 |
319 |
5 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:08.73 |
474 |
6 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
1:09.12 |
108 |
7 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
25m |
1:09.26 |
24 |
8 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:09.85 |
726 |
9 |
Ebba Löfgren |
2001 |
BU9601 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:10.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
852 |
0 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:08.41 |
585 |
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:07.90 |
207 |
2 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
HS |
|
25m |
1:07.21 |
796 |
3 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.60 |
507 |
4 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
25m |
1:04.39 |
202 |
5 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
25m |
1:04.44 |
263 |
6 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:06.20 |
4 |
7 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:07.83 |
529 |
8 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:08.14 |
300 |
9 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
AM3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:08.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
191 |
0 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
25m |
1:03.85 |
135 |
1 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
25m |
1:03.73 |
722 |
2 |
Matilda Klintberg |
1999 |
AH1299 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:02.70 |
213 |
3 |
Ronja Vikström |
1996 |
BQ0696 |
HS |
|
25m |
1:01.81 |
624 |
4 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
25m |
1:00.13 |
239 |
5 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:01.12 |
502 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
1:02.03 |
209 |
7 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
HS |
|
25m |
1:03.30 |
86 |
8 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
AZ0800 |
HS |
|
25m |
1:03.82 |
602 |
9 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
25m |
1:04.37 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:53 |
|