Program för Öresund Meeting 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
Öresund Meeting 2017 |
|
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
15:53 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 37, 100m Fjärilsim Fl.14-15år |
Finaler (6) |
2013: Ellen Sandberg, S71, 1:06.47 |
2014: Ellen Sandberg, S71, 1:05.37 |
2015: Hanna Rosvall, Ängelholms Simsällskap, 1:03.14 |
2016: Clara Thomasson, Helsingborgs Simsällskap, 1:06.98 |
|
Beräknad start 18:13 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
229 |
0 |
Anna Elming |
2002 |
AX8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:24.48 |
814 |
1 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
AI6603 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:23.41 |
228 |
2 |
Arianna Bardelli |
2002 |
BQ8602 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:22.12 |
811 |
3 |
Ebba Hellzén |
2003 |
AE3603 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:21.22 |
3 |
4 |
Tilda Joelsson |
2002 |
AM4602 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:19.55 |
363 |
5 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:19.78 |
224 |
6 |
Julia Andersson |
2003 |
AP9803 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:21.26 |
758 |
7 |
Hanna Mirkhan |
2003 |
AH9403 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:22.37 |
274 |
8 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:24.11 |
479 |
9 |
Felicia Karlsson |
2003 |
AF1603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:25.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
518 |
0 |
Michaela Ruzic |
2003 |
AG8203 |
S 71 |
|
25m |
1:18.02 |
148 |
1 |
Ingrid Norstedt |
2002 |
AO2802 |
HS |
|
25m |
1:17.18 |
762 |
2 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:16.80 |
378 |
3 |
Alba Losada Johansson |
2002 |
BS3202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:16.62 |
504 |
4 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
25m |
1:16.34 |
105 |
5 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
25m |
1:16.36 |
197 |
6 |
Wilma Svensson |
2002 |
BK8402 |
HS |
|
25m |
1:16.74 |
741 |
7 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:16.81 |
103 |
8 |
Sofia Juliusson |
2002 |
AT3802 |
HS |
|
25m |
1:17.89 |
270 |
9 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:19.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
0 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:16.05 |
109 |
1 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
25m |
1:15.73 |
864 |
2 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:15.46 |
190 |
3 |
Ellinor Stenhård |
2002 |
AV8402 |
HS |
|
25m |
1:15.12 |
371 |
4 |
Emilia Hedman |
2003 |
BE6803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.84 |
771 |
5 |
Lucie Ghanem |
2002 |
AS0802 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:15.08 |
162 |
6 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
1:15.29 |
317 |
7 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:15.61 |
306 |
8 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:15.78 |
246 |
9 |
Alice Tufvesson |
2003 |
AX5403 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:16.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
430 |
0 |
Heidi Palencsar |
2002 |
AF8602 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
1:14.68 |
14 |
1 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:14.33 |
280 |
2 |
Clara Aronsson |
2002 |
AE4202 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:14.11 |
146 |
3 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
25m |
1:13.59 |
542 |
4 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:13.43 |
277 |
5 |
Ella Simander |
2002 |
AU4802 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:13.52 |
887 |
6 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:14.01 |
405 |
7 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.12 |
737 |
8 |
Klara Rödin |
2003 |
AE2603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:14.58 |
166 |
9 |
Hanna Pettersson |
2003 |
AR1803 |
HS |
|
25m |
1:14.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
407 |
0 |
Julia Wollentz |
2002 |
AO1202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.34 |
757 |
1 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:11.92 |
517 |
2 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
25m |
1:11.55 |
894 |
3 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:11.40 |
42 |
4 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
25m |
1:10.96 |
411 |
5 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
1:11.11 |
49 |
6 |
Emma Andersson |
2002 |
AO1802 |
HS |
|
25m |
1:11.50 |
98 |
7 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
1:11.78 |
176 |
8 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
AO0802 |
HS |
|
25m |
1:12.38 |
381 |
9 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
484 |
0 |
Moa Olofsson |
2002 |
AG8202 |
OSBY SS |
|
25m |
1:08.81 |
597 |
1 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
AJ0802 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:07.37 |
432 |
2 |
Ida Persson |
2002 |
AF7402 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:07.20 |
276 |
3 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:05.59 |
290 |
4 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:04.53 |
856 |
5 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:05.34 |
520 |
6 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
1:07.02 |
485 |
7 |
Alma Torkelsson |
2003 |
AE5603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:07.36 |
827 |
8 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:07.79 |
851 |
9 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:10.11 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:53 |
|