2019-09-19   02:11:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigmaswim Årgangscup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
 
Løb 34, 100m Medley Herrer  Indledende (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
284  Sebastian Magnus Schøn  2003  0339AG  SØLLERØD    25m  1:59.51 
80  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    25m  1:44.48 
283  Frederik Sandbjerg  2004  0477AL  SØLLERØD    25m  1:48.37 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    25m  1:42.21 
84  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    25m  1:34.57 
87  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    25m  1:33.43 
271  Kasper Milton Smith  2003  0343AM  SØLLERØD    25m  1:34.21 
47  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  1:39.02 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  1:31.95 
88  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    25m  1:26.44 
192  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    25m  1:25.46 
96  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  1:26.10 
90  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    25m  1:26.60 
77  William Leander Agerskov  2004  0411AK  ALLERØD    25m  1:32.80 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
253  Max Albertsen  2003  0333AJ  SØLLERØD    25m  1:19.67 
46  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  1:19.12 
265  William Kristensen  2003  0319AM  SØLLERØD    25m  1:17.94 
180  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    25m  1:19.11 
16  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  1:19.44 
91  Mads Liechti  2004  0491AN  BIRKERØD    25m  1:20.45 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
95  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  1:17.58 
83  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    25m  1:16.80 
249  Noah Koefoed Weiss  2003  0381AC  HOVEDSTAD    25m  1:16.42 
185  Thorvald Bomholt Larsen  2003  0389AL  HELSINGØR    25m  1:16.60 
45  Oliver Sperling  2004  0417AC  LYNGBY    25m  1:17.26 
255  Julian Birch  2004  0489AJ  SØLLERØD    25m  1:17.61 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
65  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    25m  1:14.35 
126  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    25m  1:10.47 
187  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    25m  1:08.34 
149  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    25m  1:09.78 
123  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  1:11.75 
135  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    25m  1:15.40 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    25m  1:14.27 
231  Frede Meincke  2002  0275AC  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 
22  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  1:06.82 
205  Jens Bomgaard  2002  0273AG  HOVEDSTAD    25m  1:09.67 
244  Oliver Søgaard-Andersen  2003  0339AK  HOVEDSTAD    25m  1:11.68 
56  Lucas Reüter  2002  0275AM  LYNGBY    25m  1:14.72 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Mattias Houen  2002  0255AK  HELSINGØR    25m  1:12.67 
241  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    25m  1:09.90 
238  Bertram Dreyer Riis  2002  0223AG  HOVEDSTAD    25m  1:03.62 
12  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  1:08.65 
145  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    25m  1:10.95 
Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    25m  1:14.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark