Startliste for Sigmaswim Ã…rgangscup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Sigma Swim Årgangscup 2016 |
|
Udskriftsdato |
03 december 2016 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
19:38 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 december 2016 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Medley Damer |
Indledende (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
279 |
2 |
Ida Husebø |
2004 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
1:57.94 |
34 |
3 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:45.83 |
40 |
4 |
Stella Stamov |
2005 |
0586AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:48.89 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
0426AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:43.29 |
23 |
3 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:37.46 |
1 |
4 |
Sarah Trier Abel |
2005 |
0592AN |
LYNGBY |
|
25m |
1:40.25 |
285 |
5 |
Frederikke Smidt |
2004 |
0412AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:44.06 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:35.57 |
211 |
2 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:32.65 |
92 |
3 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:31.28 |
188 |
4 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:31.67 |
189 |
5 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:34.41 |
256 |
6 |
Mikkeline Mailund Clan |
2004 |
0494AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:37.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Bolette Nimskov |
2005 |
0514AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:29.92 |
79 |
2 |
Mathilde Friis Autzen |
2005 |
0514AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.74 |
261 |
3 |
Annika Gøtze Iversen |
2003 |
0348AV |
SØLLERØD |
|
25m |
1:28.94 |
223 |
4 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.03 |
86 |
5 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.85 |
93 |
6 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:30.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.32 |
186 |
2 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.74 |
38 |
3 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:26.41 |
262 |
4 |
Emma Jakobsen |
2004 |
0492AR |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.49 |
94 |
5 |
Sophie Simmonds |
2005 |
0526AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.62 |
194 |
6 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
0366AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.07 |
82 |
2 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:25.74 |
273 |
3 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:23.15 |
85 |
4 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:25.65 |
196 |
5 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.07 |
259 |
6 |
Dicte Eriksen |
2004 |
0436AR |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.01 |
139 |
2 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.59 |
193 |
3 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.58 |
268 |
4 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:21.16 |
190 |
5 |
Ellen A. Skov |
2003 |
0328AW |
HELSINGØR |
|
25m |
1:21.69 |
257 |
6 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:22.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.35 |
7 |
2 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.79 |
235 |
3 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.43 |
221 |
4 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.68 |
243 |
5 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.98 |
33 |
6 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.73 |
3 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.37 |
130 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
1:12.40 |
222 |
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.38 |
140 |
5 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.22 |
179 |
6 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:19.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.56 |
219 |
2 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
0468AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.33 |
209 |
3 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:11.80 |
230 |
4 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.36 |
63 |
5 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.93 |
248 |
6 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.52 |
216 |
2 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.69 |
233 |
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.46 |
228 |
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.25 |
237 |
5 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.54 |
15 |
6 |
Maria Hagen |
2003 |
0316AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
19:38 |
|