Startliste for Sigmaswim Ã…rgangscup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Sigma Swim Årgangscup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 december 2016 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 december 2016 |
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
25m |
39.00 |
280 |
2 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
37.16 |
274 |
3 |
Sebastian Alexander West |
2004 |
0489AI |
SØLLERØD |
|
25m |
36.42 |
271 |
4 |
Kasper Milton Smith |
2003 |
0343AM |
SØLLERØD |
|
25m |
37.15 |
284 |
5 |
Sebastian Magnus Schøn |
2003 |
0339AG |
SØLLERØD |
|
25m |
38.55 |
80 |
6 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
25m |
39.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
34.67 |
90 |
2 |
Oscar Jensen |
2003 |
0317AE |
BIRKERØD |
|
25m |
33.90 |
264 |
3 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
25m |
32.74 |
266 |
4 |
Ludvig Montag |
2003 |
0357AI |
SØLLERØD |
|
50m |
33.10 |
217 |
5 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.98 |
89 |
6 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
35.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
25m |
31.60 |
56 |
2 |
Lucas Reüter |
2002 |
0275AM |
LYNGBY |
|
50m |
30.75 |
207 |
3 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
30.39 |
45 |
4 |
Oliver Sperling |
2004 |
0417AC |
LYNGBY |
|
25m |
30.72 |
65 |
5 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
50m |
31.04 |
134 |
6 |
Nicholas Svane |
2002 |
0213AF |
ALLERØD |
|
50m |
32.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
29.99 |
205 |
2 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
28.37 |
244 |
3 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
26.84 |
54 |
4 |
Mikkel Quaade |
2003 |
0393AD |
LYNGBY |
|
50m |
27.52 |
182 |
5 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
25m |
29.52 |
32 |
6 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
0337AD |
LYNGBY |
|
25m |
30.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
29.79 |
135 |
2 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
25m |
28.32 |
220 |
3 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
26.75 |
238 |
4 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
27.49 |
226 |
5 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
29.21 |
185 |
6 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
25m |
30.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
0381AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
29.79 |
149 |
2 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
50m |
28.05 |
31 |
3 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
25.87 |
206 |
4 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
27.29 |
241 |
5 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
29.08 |
231 |
6 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
30.05 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
01 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|