Program för Borås Speedo Meet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 27
|
Tävling |
Borås Speedo Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
26 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
12:37 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg och Speedo |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 februari 2017 |
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (7) |
Sponsor: SWEDBANK |
14 år och yngre: Julia Månsson (2002) 2:41.99 2016-02-28 |
15 - 16 år: Ida Nederman (2000) 2:48.87 2016-02-28 |
17 år och äldre: Lina Berg (1996) 2:46.30 |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
Hilda Hou Vasiiliagou |
2006 |
AM3606 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
45 |
4 |
Sally Olsson |
2005 |
AP4405 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:31.36 |
9 |
5 |
Alma Berge Kleber |
2006 |
AD0606 |
ELFSBORG |
|
25m |
4:07.90 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
27 |
1 |
Linnea Hyvönen |
2005 |
AB2405 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:18.42 |
100 |
2 |
Johanna Edgren |
2004 |
AZ5604 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:12.93 |
320 |
3 |
Molly Lund |
2005 |
AB6605 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
3:09.92 |
173 |
4 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
AQ9200 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
3:05.45 |
109 |
5 |
Wilma Johansson |
2002 |
AN0602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:07.12 |
41 |
6 |
Sarah Nilsson |
2003 |
BN6603 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:12.27 |
241 |
7 |
Emilia Eriksson |
2004 |
AG3604 |
MOTALA SS |
|
25m |
3:14.63 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
128 |
1 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
BD6803 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:02.91 |
89 |
2 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:54.18 |
319 |
3 |
Linn Kramer |
2001 |
AD8801 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:52.38 |
322 |
4 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
AJ7601 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:50.80 |
327 |
5 |
Liesel Williamsson |
2000 |
AX6400 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:51.03 |
265 |
6 |
Elvira Skogsberg |
2001 |
AI2801 |
MASS |
|
25m |
2:53.67 |
106 |
7 |
Fannie Gronowitz |
2003 |
BA0203 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:56.75 |
293 |
8 |
Alva Emardson |
2001 |
BP6401 |
SK 1970 |
|
25m |
3:03.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
326 |
1 |
Malin Vestman |
2003 |
AL5803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:48.86 |
83 |
2 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:47.38 |
324 |
3 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:45.95 |
323 |
4 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:43.79 |
101 |
5 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:44.38 |
81 |
6 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:46.84 |
246 |
7 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
AZ4600 |
MASS |
|
25m |
2:47.90 |
74 |
8 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:49.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
375 |
1 |
Malin Haugan Nilesen |
2002 |
|
NORDLYSBYE |
|
50m |
3:43.65 |
35 |
2 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
50m |
3:37.21 |
357 |
3 |
Tove Gustafsson |
2004 |
AH7204 |
ALVESTA SS |
|
50m |
3:22.08 |
138 |
4 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
3:17.28 |
277 |
5 |
Emelie Edberg |
2002 |
BH6802 |
S 02 |
|
50m |
3:20.78 |
116 |
6 |
Ida Norlander |
2003 |
BD2203 |
GÖTEBORG |
|
50m |
3:31.63 |
204 |
7 |
Lova Skanse |
2003 |
BS0203 |
KUNGÄLV |
|
50m |
3:37.68 |
122 |
8 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:40.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
31 |
1 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
BA9203 |
ELFSBORG |
|
50m |
3:14.89 |
58 |
2 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
BE6601 |
ELFSBORG |
|
50m |
3:13.29 |
216 |
3 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
50m |
3:10.10 |
232 |
4 |
Matilda Torén |
2001 |
AO1601 |
LIDKÖPING |
|
50m |
3:05.98 |
381 |
5 |
Erika Grüneberger |
2001 |
AZ6201 |
SK LAXEN |
|
50m |
3:07.86 |
186 |
6 |
Izabella Svensson |
2003 |
BJ6403 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
3:10.92 |
374 |
7 |
Stine Lise Johansen |
2000 |
|
NORDLYSBYE |
|
50m |
3:14.21 |
139 |
8 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
3:17.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
8 |
1 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
AE7403 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:57.66 |
143 |
2 |
Emma Hansson |
1998 |
AP1498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:53.03 |
136 |
3 |
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
AB6498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:43.40 |
155 |
4 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:35.29 |
345 |
5 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:39.16 |
342 |
6 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
50m |
2:47.79 |
372 |
7 |
Andrea Martnes |
2001 |
|
NORDLYSBYE |
|
50m |
2:54.51 |
286 |
8 |
Denise Persson |
1998 |
BK8298 |
S 02 |
|
50m |
3:03.60 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
12:37 |
|