Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaberne 2016 |
|
Udskriftsdato |
06 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
246 |
3 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
25m |
5:23.74 |
278 |
4 |
Karl Gustav B. Toft |
2002 |
0299AP |
SØLLERØD |
|
25m |
5:12.95 |
9 |
5 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
0321AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:23.24 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
0239AD |
GENTOFTE |
|
25m |
5:10.95 |
49 |
2 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
25m |
5:05.75 |
178 |
3 |
Oscar Lykke Fischer |
2002 |
0295AP |
HILLERØD |
|
25m |
4:57.18 |
191 |
4 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
4:55.73 |
16 |
5 |
Christoffer Hove |
2002 |
0241AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:55.77 |
87 |
6 |
Mark Brandt |
2002 |
0299AR |
GLADSAXE |
|
25m |
4:59.15 |
197 |
7 |
Silas Bøjsen |
2002 |
0223AF |
HOLBÆK |
|
25m |
5:06.53 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Ludvig Montag |
2003 |
0357AI |
SØLLERØD |
|
25m |
5:14.01 |
60 |
2 |
Harald Riisager |
2003 |
0371AD |
GENTOFTE |
|
25m |
5:09.03 |
8 |
3 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:59.47 |
7 |
4 |
Filip Bruhn |
2003 |
0391AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:52.46 |
234 |
5 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
4:58.04 |
355 |
6 |
Rasmus Skarby Madsen |
2003 |
0363AB |
SLANGERUP |
|
25m |
5:07.15 |
294 |
7 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
5:12.84 |
85 |
8 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
25m |
5:22.87 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
25m |
4:51.46 |
144 |
2 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
25m |
4:45.17 |
12 |
3 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:35.04 |
274 |
4 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
4:19.05 |
192 |
5 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
4:32.00 |
375 |
6 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
25m |
4:35.14 |
193 |
7 |
Sebastian Bonde |
2002 |
0271AE |
HOLBÆK |
|
25m |
4:47.83 |
195 |
8 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
25m |
4:53.21 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
06 november 2016 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|