2019-06-16   09:16:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag den 14/1

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
56  Karoline Dahl Lewinsky  2006  0642AK  HERLEV    25m   
376  Merle Holmgaard  2005  0538AO  NÆSTVED    25m   
389  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Malou Hansen  2004  0454AM  NAKSKOV    25m   
43  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  0614AH  HERLEV    25m  3:47.10 
365  Marie Donstrup  2004  0412AV  NÆSTVED    25m  3:44.19 
117  Mille Scheel  2003  0318AW  HERLUFSHOL    25m  3:45.43 
60  Asta Lund  2006  0658AD  HERLEV    25m  3:47.36 
322  Nana Andersen  2006  0634AA  HOLBÆK    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Annette Toft  2006  0672AC  HOLBÆK    25m  3:39.78 
197  Frederikke Steffensen  2005  0556AN  RINGSTED    25m  3:38.44 
253  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  0334AZ  VORDINGB    25m  3:30.00 
189  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    25m  3:30.65 
21  Alberte Holst Schilling  2003  0368AW  DRAGSHOLM    25m  3:39.11 
89  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  3:41.62 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Alba Seneca  2005  0576AN  KALUNDBORG    25m  3:23.69 
199  Linnea Worm Thomsen  2005  0548AH  RINGSTED    25m  3:23.55 
51  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    25m  3:20.66 
307  Silje Mathiasen  2006  0628AG  KORSØR    25m  3:23.24 
379  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  3:23.56 
23  Freja Threms  2005  0586AN  DRAGSHOLM    25m  3:28.11 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
373  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  3:19.46 
63  Emmanuella Nygaard  2003  0392AV  HERLEV    25m  3:16.89 
326  Maja Buck  2004  0456AP  HOLBÆK    25m  3:15.55 
378  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  3:15.79 
38  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    25m  3:17.46 
139  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  3:20.16 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
394  Olivia My Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    25m  3:14.98 
345  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  3:10.05 
282  Maja Wiegaard Hansen  2002  0256AV  KORSØR    25m  3:07.53 
391  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m  3:08.29 
263  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  0564AN  VORDINGB    25m  3:12.17 
206  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  3:15.39 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  0462AO  HERLUFSHOL    25m  3:03.50 
193  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  2:59.90 
30  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  2:58.02 
162  Julie Galsgaard Hansen  2000  0022AC  NAKSKOV    25m  2:58.34 
321  Lea Andersen  2003  0306AI  HOLBÆK    25m  3:03.44 
81  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  HERLUFSHOL    25m  3:05.94 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  2:55.67 
339  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    25m  2:52.95 
367  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  2:47.83 
374  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    25m  2:52.33 
171  Julie K Madsen  2001  0154AN  NAKSKOV    25m  2:53.97 
134  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  2:56.89 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  2:45.29 
256  Volena Dimitrova  1999  9942BE  VORDINGB    25m  2:43.39 
230  Isa Hovmand  2000  0048BA  SK-SYD    25m  2:29.20 
160  Malou Carlsen  2000  0036AO  NAKSKOV    25m  2:41.30 
343  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  2:45.18 
69  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  2:47.78 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  08:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark