2019-09-20   18:39:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag den 14/1

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
31  Bjørn Andersen  2006  0605AH  HERLEV    25m   
32  Storm Bargmann  2007  0767AD  HERLEV    25m   
168  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Christian Jepsen  2005  0553AF  KORSØR    25m   
232  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m   
209  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  4:28.07 
208  Marc Gieseler  2003  0303AJ  ROSKILDE    25m  4:41.19 
292  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSØR    25m   
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  3:50.26 
179  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  3:45.48 
20  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  3:39.11 
210  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  3:44.45 
257  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    25m  3:50.00 
Bertram Geisler Knudsen  2004  0411AL  DRAGSHOLM    25m  3:58.11 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  3:31.96 
203  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  3:30.52 
244  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  3:27.36 
368  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  0537AI  NÆSTVED    25m  3:29.28 
215  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  3:30.84 
211  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  3:37.75 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  3:16.49 
387  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    25m  3:02.39 
395  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  2:56.80 
337  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBÆK    25m  3:02.21 
59  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  3:08.74 
205  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  3:26.70 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    25m  2:50.89 
320  Jonas Andersen  2001  0165AC  HOLBÆK    25m  2:44.38 
351  Emil Toft  1998  9807AI  HOLBÆK    25m  2:28.34 
136  Magnus Loose  1999  9977AM  KALUNDBORG    25m  2:44.00 
92  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    25m  2:45.43 
328  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  2:54.59 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  08:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark