2019-09-20   18:38:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag den 14/1

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
385  Emil Madsen  2004  0493AO  NÆSTVED    25m   
249  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m   
68  Gilbert Skytte-Olesen  2006    HERLEV    25m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Valdemar Jensen  2004  0487AH  NAKSKOV    25m   
349  Asbjørn Topp Tholle  2004  0467AM  HOLBÆK    25m   
325  Christopher H. Brown  2002  0297AQ  HOLBÆK    25m   
242  Marc Oliver Prittwitz  2003  0355AQ  SK-SYD    25m   
208  Marc Gieseler  2003  0303AJ  ROSKILDE    25m   
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
240  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m   
342  Oscar Norlander  2006    HOLBÆK    25m   
168  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m   
327  Victor Buck  2007  0711AF  HOLBÆK    25m   
415  Emil Hass  2006    NÆSTVED    25m   
381  Mads G. Skovly Larsen  2006    NÆSTVED    25m   

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
67  Victor Rønne  2007  0789AD  HERLEV    25m  1:08.18 
190  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  1:02.50 
16  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  1:01.11 
105  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  1:02.42 
204  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:03.57 
400  Lucas Sibbern-Larsen  2007    NÆSTVED    25m  1:13.78 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Casper Pedersen  2004  0467AP  KORSØR    25m  57.50 
313  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m  57.04 
338  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  HOLBÆK    25m  56.36 
149  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  56.82 
42  Marius Grønholm  2005  0525AF  HERLEV    25m  57.09 
183  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  59.25 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Mathias Toft Cortsen  2005  0585AI  HERLEV    25m  54.38 
293  Benjamin Jørgensen  2005  0539AB  KORSØR    25m  54.00 
31  Bjørn Andersen  2006  0605AH  HERLEV    25m  53.52 
58  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  53.72 
34  Mathias Bohn-Hansen  2006  0609AE  HERLEV    25m  54.22 
148  Jonas Rask  2006  0605AF  KALUNDBORG    25m  54.52 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  53.43 
32  Storm Bargmann  2007  0767AD  HERLEV    25m  52.13 
329  Hjalte Dalskov  2005  0539AI  HOLBÆK    25m  51.40 
187  Tobias Mølbak  2004  0481AP  RINGSTED    25m  51.96 
348  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  52.23 
144  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  53.46 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
316  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  49.90 
355  Sammi Anker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  48.95 
84  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  48.76 
Bertram Geisler Knudsen  2004  0411AL  DRAGSHOLM    25m  48.91 
212  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  49.53 
232  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  50.59 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  48.56 
359  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  47.55 
401  Nicklas Stæcker  2003  0395AP  NÆSTVED    25m  47.04 
210  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  47.06 
20  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  47.70 
39  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    25m  48.73 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
341  Mikkel Nielsen  2004  0403AC  HOLBÆK    25m  46.38 
203  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  45.92 
205  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  45.06 
330  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  45.59 
257  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    25m  46.23 
186  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  47.03 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  43.20 
395  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  40.45 
260  Andreas Østergaard Nielse  1997  9795AR  VORDINGB    25m  40.31 
315  Kristoffer Koch Pedersen  2001  0165AR  KORSØR    25m  40.37 
211  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  41.68 
363  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  45.01 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  40.00 
113  Alfred Nissen  2002  0279AQ  HERLUFSHOL    25m  37.61 
371  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  36.62 
88  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  36.78 
337  Oliver Lystlund  2003  0363AA  HOLBÆK    25m  38.66 
368  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  0537AI  NÆSTVED    25m  40.15 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
328  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  35.96 
243  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  32.90 
99  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  HERLUFSHOL    25m  29.52 
351  Emil Toft  1998  9807AI  HOLBÆK    25m  31.87 
100  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  33.63 
107  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  36.08 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  08:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark