2019-06-16   08:47:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag den 14/1

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    25m   
37  Kristine Dupont  2007    HERLEV    25m   
333  Benedicte Falkensted  2004  0472AZ  HOLBÆK    25m   
332  Sara Engmose Jensen  2004    HOLBÆK    25m   
391  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m   
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Ella Heide  2005  0526AU  SK-SYD    25m   
80  Camilla Andersen  2006  0634AP  HERLUFSHOL    25m  1:23.16 
48  Frederikke Fisker Jensen  2006  0678AM  HERLEV    25m  1:13.02 
115  Victoria Paulsen  2006  0614AP  HERLUFSHOL    25m  1:15.00 
396  Masha Jul Pedersen  2006  0684AG  NÆSTVED    25m  1:23.89 
163  Malou Hansen  2004  0454AM  NAKSKOV    25m   

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Frederikke Steffensen  2005  0556AN  RINGSTED    25m  1:10.54 
311  Freja Møller  2006  0642AF  KORSØR    25m  1:08.57 
188  Amalie K. Nielsen  2005  0516AD  RINGSTED    25m  1:07.32 
41  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  HERLEV    25m  1:08.45 
116  Victoria Petersen  2008  0854AD  HERLUFSHOL    25m  1:09.86 
50  Oline Jensen  2005  0536AS  HERLEV    25m  1:10.70 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Sofija Rønne  2006    HERLEV    25m  1:04.51 
275  Asta Marie Boye  2006  0626AF  KORSØR    25m  1:02.94 
358  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    25m  1:01.88 
239  Ena Tværmose Nielsen  2004  0442AZ  SK-SYD    25m  1:02.93 
247  Emilia Sander-Bjerge  2003  0302BD  SK-SYD    25m  1:03.84 
97  Selma Frederiksen  2008  0824AA  HERLUFSHOL    25m  1:07.07 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Emma Kyndesen  2006  0622AH  HERLEV    25m  59.75 
82  Maila Anker  2007  0784AF  HERLUFSHOL    25m  58.00 
376  Merle Holmgaard  2005  0538AO  NÆSTVED    25m  57.73 
12  Camille Neess  2003  0324BA  DRAGSHOLM    25m  57.90 
89  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  59.68 
123  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    25m  1:01.78 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
372  Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    25m  57.32 
198  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    25m  55.82 
189  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    25m  55.05 
416  Astrid Pries Hansen  2007  0716AC  NAKSKOV    25m  55.46 
369  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  0788AE  NÆSTVED    25m  56.74 
241  Victoria Ploug  2005  0558AU  SK-SYD    25m  57.60 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  Karoline Dahl Lewinsky  2006  0642AK  HERLEV    25m  54.26 
65  Anna Powers  2007  0702AC  HERLEV    25m  54.07 
154  Maria Stoklund  2006  0648AF  KALUNDBORG    25m  53.87 
60  Asta Lund  2006  0658AD  HERLEV    25m  53.99 
Julie Astrup  2005  0544AR  DRAGSHOLM    25m  54.11 
417  Katrine R. K. Hansen  2005  0578AO  NAKSKOV    25m  54.31 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Nana Andersen  2006  0634AA  HOLBÆK    25m  53.55 
29  Ellen Simoni Alfast  2006  0604AI  HERLEV    25m  52.73 
377  Asta Maria R. Jensen  2007    NÆSTVED    25m  52.36 
303  Laura Kroman  2004  0444AW  KORSØR    25m  52.37 
390  Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    25m  53.34 
43  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  0614AH  HERLEV    25m  53.68 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  51.97 
121  Lea Tångberg  2005  0596AP  HERLUFSHOL    25m  51.51 
38  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    25m  49.79 
281  Camilla Hansen  1997  9784BC  KORSØR    25m  51.32 
120  Andrea Holm Sørensen  2005  0518AJ  HERLUFSHOL    25m  51.92 
386  Liva Mayland  2006  0622AK  NÆSTVED    25m  52.21 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  49.24 
214  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  48.63 
356  Freja Arentsen  2005  0582AJ  NÆSTVED    25m  48.33 
114  Fanta Osatoharimwen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m  48.56 
51  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    25m  49.05 
228  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  49.60 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    25m  48.11 
122  Line Tångberg  2004  0448AP  HERLUFSHOL    25m  47.73 
30  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  47.26 
19  Frederikke Poulsen  2006  0624AG  DRAGSHOLM    25m  47.57 
141  Sille Møller  2004  0404AU  KALUNDBORG    25m  47.79 
111  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    25m  48.19 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
290  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  0496AS  KORSØR    25m  46.28 
219  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  45.63 
326  Maja Buck  2004  0456AP  HOLBÆK    25m  45.18 
22  Laura Sørensen  2001  0102BC  DRAGSHOLM    25m  45.22 
350  Annette Toft  2006  0672AC  HOLBÆK    25m  46.26 
23  Freja Threms  2005  0586AN  DRAGSHOLM    25m  47.16 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    25m  44.96 
119  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  0462AO  HERLUFSHOL    25m  44.47 
17  Emma Olsen  2003  0346AS  DRAGSHOLM    25m  44.20 
177  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    25m  44.31 
117  Mille Scheel  2003  0318AW  HERLUFSHOL    25m  44.66 
64  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    25m  44.96 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
91  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  42.94 
98  Frederikke B. Hansen  2005  0532AE  HERLUFSHOL    25m  42.57 
46  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m  42.07 
171  Julie K Madsen  2001  0154AN  NAKSKOV    25m  42.24 
321  Lea Andersen  2003  0306AI  HOLBÆK    25m  42.58 
284  Sofie Ølgaard Hansen  2004  0422AE  KORSØR    25m  43.01 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
317  Elida Thornsen  2005  0528AA  KORSØR    25m  41.76 
282  Maja Wiegaard Hansen  2002  0256AV  KORSØR    25m  41.41 
262  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  39.70 
207  Caroline Gerlach  2002  0228BA  ROSKILDE    25m  40.77 
134  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  41.73 
254  Léa Zoé Bingler  2000  0082AX  VORDINGB    25m  41.78 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Nicole Kristensen  1999  9954AY  KALUNDBORG    25m  39.14 
110  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  38.86 
255  Emilie Ferslev Christians  2002  0296BA  VORDINGB    25m  38.42 
343  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  38.81 
213  Silke Larsen  2003  0358AI  ROSKILDE    25m  39.12 
130  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  39.30 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
360  Amalie Bonnesen  1999  9912AI  NÆSTVED    25m  37.93 
380  Victoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  36.77 
90  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    25m  35.76 
160  Malou Carlsen  2000  0036AO  NAKSKOV    25m  35.88 
94  Anika Bryde  2000  0082BC  HERLUFSHOL    25m  37.09 
246  Trine Rübner-Petersen  1997  9702AZ  SK-SYD    25m  38.35 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  08:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark