2019-06-16   08:48:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag den 14/1

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
381  Mads G. Skovly Larsen  2006    NÆSTVED    25m   
408  Frej Matias Krog  2007    HOLBÆK    25m   
342  Oscar Norlander  2006    HOLBÆK    25m   
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
68  Gilbert Skytte-Olesen  2006    HERLEV    25m  2:07.68 
16  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  1:49.48 
157  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  1:54.04 
400  Lucas Sibbern-Larsen  2007    NÆSTVED    25m  2:23.31 
               

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
67  Victor Rønne  2007  0789AD  HERLEV    25m  1:42.15 
105  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  1:41.09 
148  Jonas Rask  2006  0605AF  KALUNDBORG    25m  1:35.74 
399  James Sibbern-Larsen  2005    NÆSTVED    25m  1:39.65 
327  Victor Buck  2007  0711AF  HOLBÆK    25m  1:41.90 
93  Aksel Bryde  2005    HERLUFSHOL    25m  1:49.00 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
240  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  1:34.60 
314  Casper Pedersen  2004  0467AP  KORSØR    25m  1:33.19 
182  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    25m  1:31.55 
153  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  1:33.14 
385  Emil Madsen  2004  0493AO  NÆSTVED    25m  1:33.99 
293  Benjamin Jørgensen  2005  0539AB  KORSØR    25m  1:34.61 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  HOLBÆK    25m  1:29.14 
61  Albert Madsen  2006  0661AE  HERLEV    25m  1:28.62 
185  Jeremy William Millard  2005  0571AI  RINGSTED    25m  1:26.80 
302  Oliver Schou Krogsgaard  2003  0339AO  KORSØR    25m  1:27.70 
42  Marius Grønholm  2005  0525AF  HERLEV    25m  1:28.65 
181  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  1:29.35 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  1:26.22 
226  Esben Errebo Bendsen  2004  0401AQ  SK-SYD    25m  1:24.65 
57  Allan Li  2005  0553AA  HERLEV    25m  1:23.90 
292  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSØR    25m  1:24.28 
306  Lucas Leal  2001  0141AT  KORSØR    25m  1:25.40 
190  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  1:26.58 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
232  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  1:22.56 
194  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  1:20.90 
Bertram Geisler Knudsen  2004  0411AL  DRAGSHOLM    25m  1:19.97 
242  Marc Oliver Prittwitz  2003  0355AQ  SK-SYD    25m  1:20.24 
20  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  1:21.72 
186  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  1:23.62 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Konrad Clausen  2005  0547AF  KORSØR    25m  1:19.73 
249  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  1:19.30 
106  Jeppe Lund  2004  0405AO  HERLUFSHOL    25m  1:17.90 
402  Tobias Chr. Stæcker  2005  0575AH  NÆSTVED    25m  1:18.90 
291  Christian Jepsen  2005  0553AF  KORSØR    25m  1:19.60 
349  Asbjørn Topp Tholle  2004  0467AM  HOLBÆK    25m  1:19.86 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
209  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  1:16.35 
403  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  1:15.52 
285  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSØR    25m  1:13.88 
208  Marc Gieseler  2003  0303AJ  ROSKILDE    25m  1:14.41 
397  Hjalte Petersen  2004  0443AO  NÆSTVED    25m  1:16.10 
203  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  1:16.86 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    25m  1:12.82 
204  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:12.26 
215  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  1:11.68 
10  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  1:11.69 
295  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  1:12.37 
101  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  1:13.02 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
35  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  1:10.66 
14  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  1:09.83 
354  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m  1:08.11 
363  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  1:09.37 
165  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    25m  1:10.42 
375  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  1:11.28 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  1:06.07 
202  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  1:05.33 
211  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  1:03.70 
18  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  1:04.99 
200  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    25m  1:05.93 
346  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  1:06.84 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
315  Kristoffer Koch Pedersen  2001  0165AR  KORSØR    25m  1:03.46 
13  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    25m  1:01.87 
347  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBÆK    25m  1:00.76 
371  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  1:01.72 
264  Matias Ersgaard Sandbirk  2003  0395AO  VORDINGB    25m  1:03.33 
323  Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBÆK    25m  1:03.56 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
166  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  1:00.46 
138  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  59.22 
136  Magnus Loose  1999  9977AM  KALUNDBORG    25m  58.08 
225  Mathias Aner  2001  0111AF  SK-SYD    25m  58.82 
174  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  1:00.12 
231  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  1:00.67 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
392  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  57.43 
170  Gustav T Madsen  2001  0149AO  NAKSKOV    25m  56.41 
243  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  52.39 
344  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    25m  53.89 
172  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  56.96 
Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  57.48 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  08:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark