2019-06-19   21:28:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag den 14/1

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer  Finaler (18) 
Heat 1 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  HERLEV    25m   
332  Sara Engmose Jensen  2004    HOLBÆK    25m   
396  Masha Jul Pedersen  2006  0684AG  NÆSTVED    25m  2:10.10 
409  Marie Søegaard  2005  0508AR  HOLBÆK    25m   
303  Laura Kroman  2004  0444AW  KORSØR    25m   
               

 
Heat 2 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Camilla Andersen  2006  0634AP  HERLUFSHOL    25m  2:01.73 
65  Anna Powers  2007  0702AC  HERLEV    25m  1:56.46 
66  Sofija Rønne  2006    HERLEV    25m  1:51.03 
55  Emma Kyndesen  2006  0622AH  HERLEV    25m  1:52.88 
97  Selma Frederiksen  2008  0824AA  HERLUFSHOL    25m  1:58.60 
116  Victoria Petersen  2008  0854AD  HERLUFSHOL    25m  2:09.99 

 
Heat 3 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    25m  1:47.71 
377  Asta Maria R. Jensen  2007    NÆSTVED    25m  1:43.25 
114  Fanta Osatoharimwen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m  1:42.74 
48  Frederikke Fisker Jensen  2006  0678AM  HERLEV    25m  1:42.81 
37  Kristine Dupont  2007    HERLEV    25m  1:44.14 
50  Oline Jensen  2005  0536AS  HERLEV    25m  1:48.37 

 
Heat 4 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
416  Astrid Pries Hansen  2007  0716AC  NAKSKOV    25m  1:41.70 
52  Liv Waag Kallesøe  2006  0634AF  HERLEV    25m  1:39.43 
28  Katrine Dresler Aleksic  2007  0702AH  HERLEV    25m  1:39.00 
369  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  0788AE  NÆSTVED    25m  1:39.18 
358  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    25m  1:39.77 
229  Ella Heide  2005  0526AU  SK-SYD    25m  1:42.00 

 
Heat 5 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Asta Marie Boye  2006  0626AF  KORSØR    25m  1:37.34 
384  Mathilde Ludvigsen  2006    NÆSTVED    25m  1:35.63 
175  Emilia Sjursen  2004  0456AD  NAKSKOV    25m  1:33.90 
281  Camilla Hansen  1997  9784BC  KORSØR    25m  1:34.24 
188  Amalie K. Nielsen  2005  0516AD  RINGSTED    25m  1:36.26 
82  Maila Anker  2007  0784AF  HERLUFSHOL    25m  1:38.20 

 
Heat 6 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
311  Freja Møller  2006  0642AF  KORSØR    25m  1:33.59 
333  Benedicte Falkensted  2004  0472AZ  HOLBÆK    25m  1:32.76 
154  Maria Stoklund  2006  0648AF  KALUNDBORG    25m  1:32.43 
390  Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    25m  1:32.51 
121  Lea Tångberg  2005  0596AP  HERLUFSHOL    25m  1:32.97 
393  Iben Lund Nielsen  2006    NÆSTVED    25m  1:33.80 

 
Heat 7 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Ellen Simoni Alfast  2006  0604AI  HERLEV    25m  1:32.31 
283  Mathilde Mørk Hansen  2004  0488AU  KORSØR    25m  1:31.36 
373  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  1:30.24 
386  Liva Mayland  2006  0622AK  NÆSTVED    25m  1:30.24 
199  Linnea Worm Thomsen  2005  0548AH  RINGSTED    25m  1:31.67 
53  Andrea Kiefer-Hansen  2006  0696AK  HERLEV    25m  1:32.34 

 
Heat 8 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    25m  1:27.65 
122  Line Tångberg  2004  0448AP  HERLUFSHOL    25m  1:26.16 
247  Emilia Sander-Bjerge  2003  0302BD  SK-SYD    25m  1:25.09 
111  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    25m  1:25.86 
237  Signe Bagge Møller  2004  0414AW  SK-SYD    25m  1:26.61 
Julie Astrup  2005  0544AR  DRAGSHOLM    25m  1:27.88 

 
Heat 9 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
417  Katrine R. K. Hansen  2005  0578AO  NAKSKOV    25m  1:23.15 
356  Freja Arentsen  2005  0582AJ  NÆSTVED    25m  1:22.48 
19  Frederikke Poulsen  2006  0624AG  DRAGSHOLM    25m  1:21.89 
245  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  0488AV  SK-SYD    25m  1:22.22 
228  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  1:22.59 
192  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  1:23.85 

 
Heat 10 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    25m  1:20.91 
85  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  1:20.45 
218  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  1:19.90 
63  Emmanuella Nygaard  2003  0392AV  HERLEV    25m  1:20.42 
139  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:20.59 
201  Juliane Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  1:21.38 

 
Heat 11 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
290  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  0496AS  KORSØR    25m  1:19.60 
150  Alba Seneca  2005  0576AN  KALUNDBORG    25m  1:19.22 
214  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  1:18.83 
64  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    25m  1:19.00 
287  Isabella Hejlesen  2004  0428AW  KORSØR    25m  1:19.34 
21  Alberte Holst Schilling  2003  0368AW  DRAGSHOLM    25m  1:19.80 

 
Heat 12 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Sille Bachmann  2004  0424AX  DRAGSHOLM    25m  1:18.03 
250  Mille Marie Ullerup  2004  0428AT  SK-SYD    25m  1:17.10 
132  Thea Kaiser  2004  0402AZ  KALUNDBORG    25m  1:16.69 
288  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  0588AA  KORSØR    25m  1:16.77 
195  Astrid Nørret Schmidt  2002  0232BC  RINGSTED    25m  1:17.75 
163  Malou Hansen  2004  0454AM  NAKSKOV    25m  1:18.69 

 
Heat 13 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Ida Kjølby  2003  0398BB  SK-SYD    25m  1:15.51 
12  Camille Neess  2003  0324BA  DRAGSHOLM    25m  1:14.65 
120  Andrea Holm Sørensen  2005  0518AJ  HERLUFSHOL    25m  1:14.01 
54  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    25m  1:14.52 
176  Line Due Truelsen  2002  0262AP  NAKSKOV    25m  1:15.13 
217  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  1:16.31 

 
Heat 14 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
91  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  1:12.98 
246  Trine Rübner-Petersen  1997  9702AZ  SK-SYD    25m  1:11.72 
207  Caroline Gerlach  2002  0228BA  ROSKILDE    25m  1:10.79 
125  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  1:11.32 
177  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    25m  1:12.60 
49  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    25m  1:13.58 

 
Heat 15 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Laura Sørensen  2001  0102BC  DRAGSHOLM    25m  1:09.63 
284  Sofie Ølgaard Hansen  2004  0422AE  KORSØR    25m  1:09.47 
44  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  1:08.49 
318  Madeleine Thornsen  2001  0108AQ  KORSØR    25m  1:09.02 
155  Nicoline Strandberg  2002  0248AJ  KALUNDBORG    25m  1:09.63 
362  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    25m  1:09.65 

 
Heat 16 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    25m  1:07.50 
382  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  1:06.33 
340  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  1:05.29 
108  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  0214AQ  HERLUFSHOL    25m  1:06.28 
317  Elida Thornsen  2005  0528AA  KORSØR    25m  1:07.47 
130  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:08.44 

 
Heat 17 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
233  Julie Bruun Jørgensen  2003  0328AC  SK-SYD    25m  1:05.00 
312  Farah Mohamed Nabil  1999  9968BE  KORSØR    25m  1:04.56 
380  Victoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  1:03.98 
353  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    25m  1:04.35 
319  Astrid Katrine Andersen  2002  0278AX  HOLBÆK    25m  1:04.95 
15  Felina Noe  2002  0252AR  DRAGSHOLM    25m  1:05.06 

 
Heat 18 (18) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Anika Bryde  2000  0082BC  HERLUFSHOL    25m  1:03.74 
104  Maria Caroline Krumbak  2000  0064AE  HERLUFSHOL    25m  1:03.10 
238  Clara Neumann  2001  0164AC  SK-SYD    25m  1:01.01 
161  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    25m  1:01.07 
90  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    25m  1:03.66 
133  Nicole Kristensen  1999  9954AY  KALUNDBORG    25m  1:03.74 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  08:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark