2018-12-09   21:17:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Fjärran Höjderspelen 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  01 oktober 2016   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 oktober 2016         
 
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
231  Martin Riljak  2004  AW9304  GÄVLE SS    25m   
177  Moutaz Kabbani  1999  AY7199  BOLLNÄS SS    25m   
364  Markus Troedsson  2004    GÄVLE SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Ryan Andersson  2002  AZ5302  GÄVLE SS    25m   
366  André Kron  2003    GÄVLE SS    25m   
257  Albin Glaas  2006  AN4706  HARNÄS SKU    25m   
204  Max Nordén  2005  AQ3705  GIMO SS    25m   
235  Erik Sjökvist  2007  AF4907  GÄVLE SS    25m   
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
297  Noel Larsson  2006  AK8106  SALA SS    25m  55.96 
211  Oscar Bergsten  2002  AS1102  GÄVLE SS    25m  52.29 
291  Milton Dalin  2005  AO3905  SALA SS    25m  51.38 
359  Alex Andersson  2005  AL9705  SALA SS    25m  51.63 
236  Samuel Sjökvist  2005  AQ0705  GÄVLE SS    25m  52.92 
365  Martin Bill  2003    GÄVLE SS    25m   

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
344  Lukas Nilsson  2006  AH4506  SÖDERHAMN    25m  49.66 
332  Ossy Nyhlander  2005  AA0505  SIM 77 HOF    25m  47.98 
195  Anton Solum  2004  AQ5104  BORLÄNGE    25m  47.75 
184  Ville Arola  2005  AF9705  BORLÄNGE    25m  47.76 
353  Gustav Buvik Spännare  2004  AS4704  BOLLNÄS SS    25m  48.88 
178  Arvid Lind  2005  AL4105  BOLLNÄS SS    25m  50.11 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Alex Storbacka  2006  AE6306  BORLÄNGE    25m  46.96 
241  Elias Walizada  2001  AZ5901  GÄVLE SS    25m  44.65 
192  Timothy Manns-Ståhl  2004  AC3504  BORLÄNGE    25m  40.24 
287  Max Antonsson  2004  AG6304  SALA SS    25m  43.21 
243  Oliver Wijker  2006  AD2706  GÄVLE SS    25m  45.11 
310  William Struwe  2006  AE1306  SALA SS    25m  47.35 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
244  Olle Wikholm  2004  AO9904  GÄVLE SS    25m  39.46 
279  Eric Persson  2004  AI0904  SS MORA    25m  38.50 
197  Marcus Tägtström  2002  AE8702  BORLÄNGE    25m  36.44 
246  Albin Östlund  2004  AC1304  GÄVLE SS    25m  38.46 
240  Hugo Swanson  2006  AA6106  GÄVLE SS    25m  38.67 
219  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  AN7503  GÄVLE SS    25m  39.77 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
232  Melker Rosengren  2003  AR1903  GÄVLE SS    25m  34.92 
218  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m  34.09 
230  Andreas Persson  2000  AT8100  GÄVLE SS    25m  32.68 
320  Julius Grell  2003  AS9903  SANDVIKEN    25m  32.82 
181  Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  34.13 
186  Elias Gustavsson  2002  AR2702  BORLÄNGE    25m  35.46 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
278  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    25m  31.96 
273  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  30.16 
277  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  29.18 
223  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    25m  29.21 
212  Adam Carlsson  2001  AK1901  GÄVLE SS    25m  31.76 
245  Marcus Ålenius  2001  AQ6901  GÄVLE SS    25m  32.51 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  01 oktober 2016 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  15:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner