Startliste for Gentofte Open 2016 - Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
17 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
13:25 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
1 |
Amalie Harplod Hansen |
2001 |
0104BC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:31.01 |
75 |
2 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:19.66 |
47 |
3 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.32 |
80 |
4 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
25m |
1:19.44 |
38 |
5 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:21.38 |
79 |
6 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
349 |
1 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.10 |
337 |
2 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.63 |
117 |
3 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
25m |
1:15.01 |
465 |
4 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.20 |
464 |
5 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.73 |
44 |
6 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.68 |
336 |
2 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.01 |
114 |
3 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
25m |
1:12.85 |
325 |
4 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.89 |
124 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.83 |
199 |
6 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
1:14.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.61 |
463 |
2 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.50 |
253 |
3 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.22 |
76 |
4 |
Louise Lynæs |
1997 |
9782AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:12.42 |
30 |
5 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:12.56 |
365 |
6 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:12.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.14 |
155 |
2 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.89 |
381 |
3 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
25m |
1:11.43 |
78 |
4 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
25m |
1:11.88 |
115 |
5 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
25m |
1:11.91 |
462 |
6 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
467 |
1 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.51 |
342 |
2 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.59 |
53 |
3 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:09.48 |
157 |
4 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.51 |
434 |
5 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
1:09.82 |
344 |
6 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:08.91 |
461 |
2 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.50 |
390 |
3 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
1:07.81 |
308 |
4 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.31 |
132 |
5 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.51 |
29 |
6 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
HERLEV |
|
25m |
1:07.35 |
42 |
2 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
25m |
1:07.19 |
306 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.18 |
307 |
4 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.44 |
457 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.34 |
458 |
6 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.66 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
459 |
1 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.99 |
314 |
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.58 |
335 |
3 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.57 |
150 |
4 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:05.79 |
217 |
5 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:06.90 |
221 |
6 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
25m |
1:07.02 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 1918-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:04.59 |
423 |
2 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
25m |
1:04.13 |
54 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:02.39 |
27 |
4 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:03.82 |
49 |
5 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:04.47 |
309 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
17 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:25 |
|