Startliste for Vestkyst Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
18 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:19 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: Comtec International |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
310 |
2 |
Josefine Bundgaard |
2005 |
|
VIBORG |
|
25m |
|
407 |
3 |
Katrine Bisgaard |
2003 |
0306BE |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:42.96 |
217 |
4 |
Mette Barfoot |
2005 |
0588AS |
VEJLE |
|
25m |
3:58.86 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
SØNDERBORG |
|
25m |
3:33.73 |
112 |
3 |
Cecilie Jinshun Leth Bay |
2005 |
|
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:28.49 |
44 |
4 |
Astrid Gregersen |
2005 |
0508AS |
ESBJERG |
|
25m |
3:28.86 |
254 |
5 |
Eline Sofie K. Rasmussen |
2007 |
0784AD |
VEJLE |
|
25m |
3:36.96 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
0526AM |
THISTED |
|
25m |
3:20.84 |
257 |
2 |
Andrea Legaard Stelman |
2006 |
0604AC |
VEJLE |
|
25m |
3:16.07 |
66 |
3 |
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
0652AC |
ESBJERG |
|
25m |
3:15.30 |
114 |
4 |
Mille Broholm Brixen |
2005 |
0504AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:15.87 |
124 |
5 |
Maria Nedergaard Jensen |
2004 |
|
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:16.93 |
56 |
6 |
Millie Møller |
2007 |
0768AD |
ESBJERG |
|
25m |
3:24.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Sofie Bjerre |
2005 |
|
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:06.34 |
342 |
2 |
Julie Madsen |
2002 |
0216BB |
SØNDERBORG |
|
25m |
3:05.42 |
42 |
3 |
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
0638AH |
ESBJERG |
|
25m |
3:03.58 |
259 |
4 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
25m |
3:05.27 |
325 |
5 |
Ronja Beck Christensen |
2003 |
0338AX |
SØNDERBORG |
|
25m |
3:05.90 |
47 |
6 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
25m |
3:09.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Marie Jensen |
2005 |
0516AO |
ESBJERG |
|
25m |
3:01.22 |
127 |
2 |
Emilie Kristiansen |
2003 |
0348AY |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:56.78 |
5 |
3 |
Emily Nygaard Jensen |
2003 |
0388AS |
ERRITSØ |
|
25m |
2:55.36 |
137 |
4 |
Sille Busk Pedersen |
2003 |
0364AS |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:55.55 |
180 |
5 |
Helene Thielsen |
2004 |
0474AB |
RINGSTED |
|
25m |
2:58.02 |
198 |
6 |
Ida Kristensen |
2004 |
0498AQ |
THISTED |
|
25m |
3:03.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:52.76 |
126 |
2 |
Henriette Yong Klogborg |
2002 |
0204AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:51.73 |
102 |
3 |
Hanya Pedersen |
2003 |
0376BB |
ESBJERG |
|
25m |
2:50.39 |
421 |
4 |
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
0388AT |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:51.17 |
104 |
5 |
Isabell Rothgordt |
2005 |
0594AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:51.97 |
339 |
6 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:55.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
ERRITSØ |
|
25m |
2:48.69 |
172 |
2 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
2:45.74 |
327 |
3 |
Sara Farag |
2003 |
0356AT |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:43.51 |
22 |
4 |
Lærke Wittenberg |
2001 |
0168AV |
ERRITSØ |
|
25m |
2:44.91 |
98 |
5 |
Michelle Mølby |
2004 |
0484AH |
ESBJERG |
|
25m |
2:46.46 |
141 |
6 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
0498AN |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:49.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Josephine Larsen |
2004 |
0476AQ |
VIBORG |
|
25m |
2:43.40 |
316 |
2 |
Helene Levring |
2001 |
0132AY |
VIBORG |
|
25m |
2:41.87 |
376 |
3 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
25m |
2:40.91 |
99 |
4 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
2:41.72 |
18 |
5 |
Selma Rubenius |
2002 |
0282AZ |
ERRITSØ |
|
25m |
2:42.17 |
150 |
6 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
2:43.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:39.01 |
381 |
2 |
Mie Trothe |
1998 |
9816BE |
DELTA |
|
25m |
2:37.96 |
95 |
3 |
Jasmina K. Jacobsen |
2003 |
0322AK |
ESBJERG |
|
25m |
2:37.19 |
88 |
4 |
Jasmin Lykke |
2002 |
0216AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:37.82 |
105 |
5 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
2:38.50 |
426 |
6 |
Carina Bro |
2001 |
0172AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:40.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Louise Sunesen |
2005 |
0598AC |
VIBORG |
|
25m |
2:35.24 |
262 |
2 |
Anna Varming |
2005 |
0574AJ |
VIBORG |
|
25m |
2:33.57 |
119 |
3 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:31.20 |
94 |
4 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
2:31.93 |
92 |
5 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
2:34.43 |
100 |
6 |
Lizette Nikolajsen |
2003 |
0378AJ |
ESBJERG |
|
25m |
2:37.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Karla Sejling |
2001 |
0176AI |
RINGSTED |
|
25m |
2:24.61 |
181 |
2 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:23.91 |
89 |
3 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
0196AH |
ESBJERG |
|
25m |
2:23.49 |
90 |
4 |
Frederikke Møller Pederse |
2002 |
0248AS |
ESBJERG |
|
25m |
2:23.65 |
182 |
5 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:24.48 |
130 |
6 |
Mathilde Marthedal Markma |
2001 |
0166AW |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:27.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
2:21.82 |
289 |
2 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
0064BA |
VIBORG |
|
25m |
2:21.46 |
270 |
3 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
25m |
2:18.57 |
123 |
4 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
0344AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:20.95 |
77 |
5 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
25m |
2:21.66 |
266 |
6 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
25m |
2:23.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
0004AK |
ESBJERG |
|
25m |
2:18.34 |
367 |
2 |
Cathrine Skau Hansen |
1999 |
9978AP |
DELTA |
|
25m |
2:15.85 |
368 |
3 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
25m |
2:14.46 |
365 |
4 |
Enya Lindum Eskildsen |
2000 |
0012AY |
DELTA |
|
25m |
2:15.77 |
359 |
5 |
Ida L. Bendtsen |
2000 |
0024AY |
DELTA |
|
25m |
2:16.72 |
371 |
6 |
Emma Lykke Holm |
2000 |
0058AX |
DELTA |
|
25m |
2:18.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
18 november 2016 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:19 |
|