2017-11-20   08:54:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  YGP 1 Korsvirkessim    Utskriftsdatum  29 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  07:28   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 april 2017         
 
 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar  Försök (11) 
Sponsor: Flüggerfärg CN Färgcenter 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
150  Daniel Novosel  2002  AS3102  SK SYDSIM    25m  1:20.94 
260  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    50m  1:19.79 
246  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    50m  1:19.85 
137  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    25m  1:21.64 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
244  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    50m  1:17.94 
194  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    25m  1:11.66 
257  Marius Kjær Hoelgaard  2004  0445AD  HVIDOVRE    50m  1:08.15 
153  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    25m  1:07.89 
84  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    25m  1:07.95 
183  Ugnius Melieska  2004  AR4104  YSTADS SS    25m  1:11.60 
152  Hannes Palmgren  2005  AE7105  SK SYDSIM    25m  1:16.99 
86  Ahmad Alhaj  2005  AC6905  SK RAN    25m  1:19.57 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
217  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  1:06.93 
130  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  1:06.85 
197  Melker Svensson  2002  AG4702  YSTADS SS    25m  1:05.93 
75  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    50m  1:05.33 
77  Samuel Schildt  2000  AP3100  MKK    50m  1:05.57 
155  Melvin Sihlén  2000  AV8100  SK SYDSIM    25m  1:06.46 
56  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  1:06.89 
126  Hampus Olsson  2003  AH6303  SJÖBO SS    25m  1:07.52 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Gabriel Agardh  2003  AG8103  SK HAJEN    25m  1:04.99 
231  Maximilian Brink  2002  AL1902  KIVIKS SK    25m  1:04.78 
120  Victor Andersson  2002  AQ7902  SJÖBO SS    25m  1:04.28 
207  Jesper Hansson  1998  AD8198  TRELLEBORG    25m  1:03.39 
80  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    25m  1:03.44 
212  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  1:04.56 
108  Björn Wallenius  2001  AH6301  SK RAN    25m  1:04.93 
87  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    25m  1:05.18 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIKS SK    25m  1:02.92 
29  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    25m  1:02.64 
59  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    25m  1:01.11 
287  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    25m  1:00.78 
96  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  1:01.03 
154  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    25m  1:01.84 
141  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  1:02.67 
263  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  1:02.95 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
193  Erik Stoltz  1998  AV8598  YSTADS SS    25m  1:00.23 
91  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  1:00.05 
274  Anders Skousen  2002  0215AB  HVIDOVRE    25m  59.21 
79  Philip Stenberg  2001  AB9101  MKK    25m  59.00 
195  Martin Stoltz  2000  AR4900  YSTADS SS    25m  59.13 
78  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    25m  59.72 
121  Jakob Börjesson  2001  AG9901  SJÖBO SS    25m  1:00.16 
138  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    25m  1:00.43 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    25m  58.81 
74  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    25m  58.54 
45  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    25m  58.49 
90  Joel Dahlgren  2002  AC1102  SK RAN    25m  58.20 
168  Felix Hansson  2000  AO9900  YSTADS SS    25m  58.45 
172  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  58.51 
307  Daniel Lindkvist  2000  AO2900  TRELLEBORG    25m  58.57 
128  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    25m  58.88 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    25m  57.54 
49  Tim Hagerström  1999  AH8799  MKK    25m  57.32 
51  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    25m  56.95 
71  Lukas Patzer  2002  AG5902  MKK    25m  56.70 
178  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  56.89 
303  Erik Boos  1999  AD1399  SK TRITON    25m  57.29 
142  Thor Grandin  2002  AG4502  SK SYDSIM    25m  57.33 
40  Gustav Englund  2001  AO6701  MKK    25m  58.14 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Marcus Rappenborg  1999  9959AP  HVIDOVRE    50m  56.02 
102  Lenny Persson  1977  AA2577  SK RAN    50m  55.13 
73  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    25m  53.66 
82  Mats Westergren  1994  AA0994  MKK    25m  50.57 
54  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    25m  52.70 
189  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    25m  54.39 
247  Mikkel Samsøe Borch  1997  9771AD  HVIDOVRE    50m  55.75 
115  Philip Rantzow  1999  AC7399  S 71    25m  56.52 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  56.00 
101  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK RAN    25m  55.03 
26  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    25m  53.60 
36  Mattias Carlsson  1990  AP3590  MKK    25m  48.80 
258  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  52.48 
218  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    25m  54.18 
139  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  55.37 
286  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    25m  56.35 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  55.78 
64  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    25m  54.64 
124  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    25m  52.83 
300  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  HS    25m  47.32 
50  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    25m  50.68 
210  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    25m  53.91 
270  Jakob Petersen  1999  9941AD  HVIDOVRE    25m  55.25 
65  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    25m  56.33 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  07:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start