2017-11-20   08:53:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök

Heatlista Gren 17
Heatlista 
 
  Tävling  YGP 1 Korsvirkessim    Utskriftsdatum  29 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  07:28   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 april 2017         
 
 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar  Försök (8) 
Sponsor: iKi Assistans AB 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Ahmad Alhaj  2005  AC6905  SK RAN    25m  48.45 
56  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  40.42 
161  Axel Björnsson  2005  AF8105  YSTADS SS    25m  38.11 
87  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    25m  35.75 
194  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    25m  37.15 
152  Hannes Palmgren  2005  AE7105  SK SYDSIM    25m  39.41 
137  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    25m  45.27 
246  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    25m  51.71 

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Gabriel Agardh  2003  AG8103  SK HAJEN    25m  34.94 
155  Melvin Sihlén  2000  AV8100  SK SYDSIM    25m  33.93 
108  Björn Wallenius  2001  AH6301  SK RAN    25m  33.34 
231  Maximilian Brink  2002  AL1902  KIVIKS SK    25m  31.53 
91  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  32.24 
126  Hampus Olsson  2003  AH6303  SJÖBO SS    25m  33.67 
217  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  34.86 
153  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    25m  35.35 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  31.18 
207  Jesper Hansson  1998  AD8198  TRELLEBORG    25m  30.98 
168  Felix Hansson  2000  AO9900  YSTADS SS    25m  30.48 
65  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    50m  30.10 
79  Philip Stenberg  2001  AB9101  MKK    25m  30.22 
249  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    25m  30.76 
235  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIKS SK    25m  31.16 
193  Erik Stoltz  1998  AV8598  YSTADS SS    25m  31.31 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Joaquin Diaz  2001  AH4101  MKK    25m  29.92 
138  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    25m  29.87 
48  Hugo Gustafsson  1997  AK1397  MKK    50m  29.75 
287  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    25m  29.38 
277  Mikkel Ulrich  1998  9869AE  HVIDOVRE    50m  29.55 
19  Rickard Wemlén  2000  AF0900  SK HAJEN    25m  29.85 
195  Martin Stoltz  2000  AR4900  YSTADS SS    25m  29.88 
307  Daniel Lindkvist  2000  AO2900  TRELLEBORG    25m  29.96 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
26  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    50m  28.89 
102  Lenny Persson  1977  AA2577  SK RAN    25m  28.67 
74  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    25m  28.36 
51  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    50m  28.27 
298  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    50m  28.29 
70  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    50m  28.66 
172  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  28.68 
121  Jakob Börjesson  2001  AG9901  SJÖBO SS    25m  29.03 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  28.19 
64  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    25m  27.48 
139  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  26.31 
300  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  HS    25m  24.05 
124  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    25m  25.70 
258  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  26.92 
163  Filip Christiansson  1999  AO6199  YSTADS SS    25m  27.75 
289  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    50m  28.26 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  28.00 
71  Lukas Patzer  2002  AG5902  MKK    25m  27.46 
54  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    25m  26.29 
279  Simon Sjödin  1986  AG6786  SK NEPTUN    25m  23.86 
36  Mattias Carlsson  1990  AP3590  MKK    25m  25.41 
82  Mats Westergren  1994  AA0994  MKK    25m  26.85 
178  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  27.67 
286  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    25m  28.26 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Primus Olsson  2000  AV7100  SK RAN    25m  27.75 
296  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    50m  26.95 
272  Marcus Rappenborg  1999  9959AP  HVIDOVRE    50m  26.23 
306  Jesper Björk  1993  AU5793  HS    25m  23.46 
50  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    25m  25.33 
127  Oscar Olsson  1999  AK2199  SJÖBO SS    25m  26.63 
218  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    25m  27.49 
253  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  28.24 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  07:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start