2017-11-23   19:32:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  YGP 1 Korsvirkessim    Utskriftsdatum  29 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  07:28   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 april 2017         
 
 
 
Gren 14, 50m Frisim Damer  Försök (12) 
Sponsor: XL Hans Anders Bygg 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
169  Frideborg Hjort  2001  BX6801  YSTADS SS    25m  41.54 
275  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    25m  38.62 
276  Mikkeline Timmerman  2005  0576AR  HVIDOVRE    25m  38.88 
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Siri Vikman  2003  BL7803  SK HAJEN    50m  36.37 
181  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    25m  35.81 
37  Adna Curan  2003  BK4803  MKK    25m  35.49 
304  Alma Mårtensson  2004  AD6604  SK HAJEN    25m  34.28 
85  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  34.38 
34  Thea Bolander  2003  BW1403  MKK    25m  35.56 
192  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    25m  35.99 
105  Erika Sjögren  2002  AY2202  SK RAN    25m  36.46 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  33.97 
179  Linn Martinsson  2004  BB8604  YSTADS SS    50m  33.60 
259  Amalie Jensen  2005  0594AI  HVIDOVRE    25m  33.44 
106  Lovisa Sjögren  1999  BC7499  SK RAN    50m  32.85 
165  Filippa Fredbo  2001  BD6801  YSTADS SS    25m  33.36 
248  Emma Bruhn  2003  0334AP  HVIDOVRE    50m  33.48 
164  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  33.67 
97  Malin Lundström  1990  CD0690  SK RAN    25m  34.16 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
184  Hilma Mårtensson  2003  BF5403  YSTADS SS    25m  32.73 
35  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  BG1803  MKK    25m  32.28 
175  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  AD8204  YSTADS SS    25m  31.80 
224  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  31.46 
Clara Huston  2003  AR7603  SK HAJEN    25m  31.57 
18  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    25m  32.25 
148  Michelle Napierski  2001  BN4801  SK SYDSIM    25m  32.72 
219  Felicia Schubert  2001  AK2201  TRELLEBORG    25m  32.77 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  31.39 
Linnea Dolmark  2002  AO0602  SK HAJEN    25m  31.31 
186  Irma Nilsson  2004  AD5204  YSTADS SS    25m  31.25 
147  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  31.13 
Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  31.17 
116  Michaela Ruzic  2003  AG8203  S 71    25m  31.29 
294  Katharina N Møller  2001  0122AI  VEST    25m  31.33 
140  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  31.44 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Elin Lundberg  2003  AP2403  KIVIKS SK    25m  30.81 
206  Erma Duratovic  2005  AP2205  TRELLEBORG    25m  30.68 
166  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    25m  30.46 
295  Katrine V. Sørensen  1996  9616AH  VEST    25m  30.43 
160  Hanna Björnsdotter  2002  AW7402  YSTADS SS    25m  30.43 
261  Laura Lange  2001  0132AT  HVIDOVRE    50m  30.55 
191  Emma Stanciu  2000  BP0800  YSTADS SS    25m  30.72 
Hanna Barnell  2003  BF6403  SK HAJEN    25m  31.04 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Ella Jeppsson  2003  AD0403  SK HAJEN    25m  30.35 
254  Mie Bidsted Hansen  2003  0392AG  HVIDOVRE    25m  30.26 
11  Julia Larsson  2002  AI6602  SK HAJEN    25m  30.01 
222  Julia Ström  1997  BR4497  TRELLEBORG    25m  29.96 
24  Elin Sjö  2001  AX5801  SS IDEN    25m  29.96 
198  Maja Åkesson  2002  AJ6402  YSTADS SS    25m  30.23 
134  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  30.34 
13  Hanna Nilsson  2000  AR1800  SK HAJEN    25m  30.37 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    25m  29.92 
122  Emy Ek  2003  BK3403  SJÖBO SS    25m  29.80 
17  Malin Svensson  1999  AE5499  SK HAJEN    25m  29.73 
221  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  29.66 
291  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    25m  29.68 
Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  29.77 
Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  29.84 
57  Kristina Kulcsar  2001  AY7801  MKK    25m  29.92 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  29.62 
58  Tove Lennartsson  2000  AM1800  MKK    25m  29.30 
81  Olivia Torres  1999  BL9299  MKK    25m  29.10 
83  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    50m  29.04 
89  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  29.07 
187  Alicia Norberg Randowo  1999  AS4499  YSTADS SS    25m  29.23 
149  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    25m  29.42 
136  Ulrika von Buxhoeveden  2001  AQ4601  SJÖBO SS    25m  29.63 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    25m  28.66 
10  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    25m  28.22 
104  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  27.56 
62  Nathalie Lindborg  1991  BN5691  MKK    25m  24.84 
162  Jenny Christensson  1996  BD4696  YSTADS SS    25m  27.03 
213  Linn Olsson  2002  AG8402  TRELLEBORG    25m  28.02 
233  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  28.45 
94  Elna Jepsson  2002  BS6802  SK RAN    25m  28.80 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    25m  28.61 
52  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  28.10 
292  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  27.54 
305  Magdalena Kuras  1988  AR9288  SK TRITON    25m  24.72 
76  My Rydgren  1999  AT5699  MKK    25m  26.56 
15  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    25m  27.78 
223  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  28.42 
53  Klara Johansson  2001  AO5401  MKK    25m  28.69 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    25m  28.58 
290  Emilie Larsen  2001  0186AC  VEST    25m  28.09 
46  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  27.32 
280  Michelle Coleman  1993  AM2493  SPÅRVÄGEN    25m  24.46 
61  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    25m  25.18 
63  Nicola Lindell  2001  BV2401  MKK    25m  27.73 
215  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  28.24 
196  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  28.68 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  07:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start